fbpx

Hip-Hop w dużym formacie.

IMG 7650m

God Bless Hip-Hop /Boże błogosław Hip-Hop / to tytuł  imprezy która odbyła się 13 czerwca w amfiteatrze i parku Obornickiego Ośrodka Kultury. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli Krzysztof Piotrowski i Łukasz Kujawa.

Przy sprzyjającej pogodzie raperzy zaczęli o godzinie 17.00. Większość biletów została wykupiona na wiele dni przed koncertem. Poza muzyką która pozornie tylko ma niewielu fanów, na imprezie o charakterze trochę piknikowym było też coś dla podniebienia, czyli kiełbaska z rusztu i chłodne piwko.

Na scenie zaprezentowali się: „ASPIRATIO CREW”, „SZYMAŚ”, „GRUPCIU”, „DOMINRTD”, „GML”, „Grupa Szybkiej Akcji”, „TOS”, „LoK”, „ LEMBO/MaciejRTD”, „DOLAR”, „Sitek”, „DVJ.FIDEL KOSTRO” i inni.

Gwiazdą wieczoru był „RPS/SLU + DJ. DECKS”. Lider tego zespołu znany jest pod pseudonimem PEJA, a właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski. Artysta  znany jest z wieloletnich występów z grupą muzyczną „Slums Attack” której był współzałożycielem. W roku 2002 wraz z zespołem otrzymał nagrodę przemysłu fonograficznego FRYDERYKA.W roku 2011 raper został sklasyfikowany  na 1 miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

 Szacuje się że impreza zgromadziła około 400 fanów hip-hopu. Zdaniem organizatorów przeglądy tego gatunku muzyki powinny odbywać się cyklicznie.