fbpx

Zabawa na całego w Dzień Dziecka (foto)

mmm IMG 6819

Pod hasłem „Z teatrem na Łazienkach” w niedzielne (31.05.2015) słoneczne popołudnie nad Wełną, na obornickich” Łazienkach” milusińskich spotkało wiele atrakcji. Był to jeden wielki kolorowy i radosny happening.

Motywem przewodnim imprezy był teatr. Wędrowanie w myślach, fantazjowanie czyli cała magia teatru stała się doskonałym pretekstem dla świątecznej zabawy.  

W krótkich spektaklach pod tytułami: „Odkrywcy”  i „Elmer, słoń w kratkę” wystąpił teatr uliczny „FUZJA”.  W przeglądzie teatrzyków szkolnych swoje przedstawienia zaprezentowały dzieci z klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 4. Piosenkę o drzewach zaśpiewały przedszkolaki  z przedszkola „EKORAJ”.

Dużym zainteresowaniem maluchów cieszyło się malowanie drewnianych rybek. Nieco starsi chętnie uczyli się finałowej piosenki którą na koniec razem zaśpiewali. Zupełnie za darmo można było zrobić sobie niecodzienny makijaż. Były przejażdżki na kucyku i dmuchane zjeżdżalnie. O dobry humor wszystkich dbali również clowni i  szczudlarze. Każde dziecko na koniec dostało zielony balonik.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Oborniki oraz Obornicki Ośrodek Kultury.

Międzynarodowy Dzień Dziecka MDD- dzień ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 roku w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca. (wikipedia)