fbpx

„Maluchy” opanowały Oborniki

mmm IMG 6456

W dniach 30 i 31 maja odbył się III Obornicki Zlot Fiata 126p. W parku Obornickiego Ośrodka Kultury zarejestrowało się 107 kierowców ze swoimi już kultowymi samochodami. Liczba ta jest wyższa o 7 w porównaniu z rokiem ubiegłym. W pierwszym zlocie w roku 2013 uczestniczyło 70 samochodów.

Na miejskim targowisku samochody i kierowcy przeszli próby sprawnościowe. Slalom między gumowymi pachołkami  oraz wjazd tyłem do garażu to pierwszy test. Holowanie samochodu przez kierowcę  to test drugi. Slalom między pachołkami z wyłączonym silnikiem- kierowca pcha swoje auto to test trzeci. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas.

Kolejnym punktem programu była parada ulicami miasta. To niecodzienny widok 107 jadących „maluchów”.

 O godzinie 16.00 na terenie parku O.O.K. rozpoczęła się część piknikowa. Ruszyły grille, była też wojskowa grochówka. Takie spotkania są wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń a nawet możliwością zdobycia poszukiwanych części.

Mały Fiat był produkowany w Polsce w okresie od 6 czerwca 1973roku do 22 września 2000roku, w fabrykach w Bielsku Białej i Tychach. Najstarsze auto uczestniczące w obornickim zlocie wyprodukowano w 1974 roku a najmłodsze w 2000 roku.

Spiritus movens przedsięwzięcia był Szymon Grygorowicz a w organizacji zlotu pomogli Obornicki Motoklub, Obornicki Ośrodek Kultury oraz Gmina Oborniki.

 Imprezę finansowo wspomogły firmy: „LIRENE”, „COTTA”, „RAJBUD”, „DELTAcc”, pizzerie „Zamkowa” i „TIM-KA”, stacja paliw „TAKRYS” oraz Klub Posiadaczy i Miłośników Fiata 126p.

Panie Szymonie czekamy na kolejny zlot!