fbpx

Było stromo i często "pod górkę"... .

h2o

Pod koniec marca udało się wykonać ostatni klaps zdjęciowy do pełnometrażowego filmu fabularnego "Urodziny" reż. Wiesław Zieliński. (Rogoźno)

Scenariusz do filmu napisała Monika Mostowik . Studiowała scenopisarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, stypendystka Funduszu Scenariuszowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich i TVP S.A. im. Andrzeja Munka (2004) za projekt "Urodziny" pod opieką artystyczną Roberta Glińskiego, oraz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (2006) za projekt „Ból głowy”. Obecnie ma w dorobku wiele nagród literackich i scenopisarskich oraz 6 wydanych książek..

W rolach głównych występują :

Marzena Wieczorek - jedna z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych. Od 20 lat aktorka i wokalistka w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. gdzie zagrała blisko 150 ról. Wielkim sukcesem Marzeny Wieczorek był monodram „Krzyk”, który przyniósł jej tytuł laureatki Festiwalu Monodramów „Monoblok” w Gdańsku.Wielka szkoda, że w całym życiu zawodowym stroniła od branży filmowej i nie przyjmowała propozycji ról w filmie.Teraz nadszedł czas zmian i już niedługo będziemy mogli zobaczyć aktorkę na dużym i małym ekranie w kilku filmach fabularnych m.in. "W niebie wszyscy są piękni" reż.Wiesław Zieliński, "Kolekcja sukienek" reż. Marzena Więcek z wybitną obsadą aktorkską (m.in. Z.Zamachowski, D.Stalińska, M.Trybała, E.Szykulska, A.Biedrzyńska, M.Więcek, K.Bujakiewicz i inni).Warto dodać, że Marzena Wieczorek wniosła ogromny wkład (nie tylko aktorski) w produkcję filmu "Urodziny".

Diana Jachimowicz - m.in. Złoty Medal Światowej Federacji Kina Niezależnego "UNICA" na Festiwalu Filmowym MARIBOR 2014 w Słowenii przyznany za współprodukcję filmu fabularnego "Klatka 44" reż. Wiesław Zieliński. Ponadto główne role w wielokrotnie nagrodzonych filmach krótkometrażowych m.in. : "Pióro" , "Klatka 44" , "Zguba" , "Twardy sen"-prod.Grupa Filmowa QFAT i innych.

Marzena Więcek - dobra dusza wspierająca kino niezależne i autorskie. Ukończyła Poznańską Szkołę Aktorską oraz Uniwersytet Wrocławski. Zajmuje się przede wszystkim twórczością filmową, teatralną i literacką zdobyła ponad 100 nagród artystycznych. Występowała we wrocławskim Kalamburze, Scenie na Piętrze w Poznaniu, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze w Lesznie. Zagrała w kilku filmach fabularnych. Założycielka Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu oraz Lubuskiej Szkoły Fotografii. Powołała tez do życia Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego Quest Europe, którego jest dyrektorem.

Tomasz Sobczak - wspaniały aktor, reżyser - blisko 100 ról filmowych na koncie (źrodło:www.filmpolski.pl) .

Kamila Ścibiorek - aktorka teatralna i filmowa, m.in. II Nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Publicystyka 2013" za film "Oferta Weroniki" reż. Wiesław Zieliński gdzie zagrała główną rolę. Ponadto wiele ról teatralnych i filmowych.

Gościnnie w naszym filmie wystąpił także aktor Michał Anioł. To kultowa postać filmu polskiego. Myślę, że wszyscy pamiętamy go z głównej roli w filmie "Karate po polsku" i wielu innych (źrodło: www.filmpolski.pl), a ostatnio w filmie "Bogowie" reż. Łukasz Palkowski.

Obecnie film jest na dość zaawansowanym etapie postprodukcji. Kiedy premiera?... z pewnością jeszcze w tym roku.

Do powstania filmu przyczyniło się bardzo wiele osób i instytucji głównie z terenu Gorzowa Wlkp.gdzie wykonaliśmy większość zdjęć. Etapy zdjęciowe wspomogła w dużym stopniu nasza rogozińska firma BIMEX za co bardzo dziękujemy.

Na koniec chciałbym zamieścić kilka gorzkich słów pod adresem rogozińskich i powiatowych władz z poprzedniej kadencji.

Nasze początkowe zamierzenie to realizacja całego filmu na terenie miasta Rogoźno. Zwróciliśmy się o pomoc do naszych "władz" w bardzo niewielikm zakresie. Konkretnie o nocleg oraz catering dla kilku aktorów w okresie 10 dni. Niestety wszędzie nam odmówiono i zlekceważono.

Więc jak to zwykle bywało w Rogoźnie pozostało wielkie nic, a Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie będzie mogło szczycić się kolejnym osiągnięciem oraz premierą filmu "Urodziny" reż. Wiesław Zieliński ze znakomitą obsadą aktorską.