fbpx

Śpiewające przedszkolaki.

prz

22 marca b.r. w Sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Kolejnym etapem są eliminacje rejonowe które odbędą się 24 maja b.r. też w O.O.K. Finał będzie miał miejsce 14 czerwca b.r. na Starym  Rynku w Poznaniu. Impreza na stałe wpisała się jako  element ,,Jarmarku Świętojańskiego”.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce adresowanych do przedszkolaków. W swoich zamierzeniach opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach, ich możliwościach wykonawczych i ich zainteresowaniach. Ma być wielką przygodą z piosenką i dawać radość dzieciom ale też rodzicom i opiekunom.

W naszych powiatowych eliminacjach wzięło udział 26 uczestników reprezentujących przedszkola: ,,Bajeczka” z Obornik, ,,Zaczarowane Przedszkole” z Obornik, ,,Rupaki” z Obornik, Przedszkole nr 2 z Rogoźna, ,,Słoneczne Skrzaty” z Parkowa,  Przedszkole Publiczne z Ludom oraz szkoły: Szkołę Podstawową nr 2 z Obornik, Szkołę Podstawową nr 3 z Obornik, Szkołę Podstawową z Chrustowa, Szkołę Podstawową z Sycyna i Zespół Szkół z Kiszewa.

Oceny występujących podjęli się Marian Żurowski i Marcin Samolczyk. Awans do eliminacji rejonowych otrzymali: Blanka Balcerowiak, Aleksandra Łój, Zofia Plewa, Marta Kowalska, Martyna Józefczyk i Marcelina Pankiewicz.

Życzymy powodzenia i wspaniałej zabawy!