fbpx

Muzyka nie z tego świata

orkiestra

15-go marca w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny koncert w wykonaniu Obornickiej Orkiestry Dętej. Podobnie jak w latach poprzednich orkiestra przygotowała wiele premierowych opracowań.

Ponadto do udziału w koncercie orkiestra zaprosiła wielu znanych artystów scen polskich i tak:

Katarzynę  Błaszczak – pianistkę i wokalistkę jazzową, współpracującą z wieloma zespołami, występującą również solo.

Sylwię Feldman – wokalistkę wkraczającą na rynek muzyczny. Bardzo dobrym startem w karierę był występ z Mieczysławem Szcześniakiem.

Macieja Galińskiego – absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu, solistę Opery Wrocławskiej. W dorobku oprócz scen polskich występy w Austrii i Niemczech.

Przemysława  Śledzia -Śledziuchę – gitarzystę znanego z zespołu ,,Mr ZOOB”. Obecnie występującego solo, grającego koncerty w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Norwegii. Współpracującego z Wojciechem Kordą i Tadeuszem Woźniakiem.

Oraz znanych nam już z wcześniejszych koncertów orkiestry, Michała Szóstka, Leszka Mutha, Jerzego Konopę, Ryszarda Janusza i Piotra Wawrzyniaka.

,,My Way”, ,,Parasolki z Cherbourga”, ,,Les Champs Elysees” czy ,,Żółta łódź podwodna” to tylko niektóre szlagiery które usłyszeliśmy w niedzielnym koncercie. Profesjonalne brzmienie, imponujący wizerunek oraz ciekawe i nienaganne prowadzenie koncertu przez Sylwię Fiołek było receptą na wspaniały nie pozwalający na nudę i niezadowolenie koncert.

Stowarzyszenia ,,Mały Elf” wspomagające działalność  orkiestry postanowiło przyznać wyróżnienia młodym członkom orkiestry za pracowitość, sumienność i kulturę osobistą. Z pomocą w wyłonieniu osób zasługujących na wyróżnienie przyszli instruktorzy poszczególnych sekcji bezpośrednio pracujący z młodzieżą.

Wyróżnieni zostali: Sebastian Nowaczek, Gracjan Nowaczek, Hubert Smolarek, Igor Smolarek, Krystian Heromiński, Julia Dąbrowska, Amelia Nadstaga i Weronika Obst.

Z pewnością wyróżnienia będą motywowały innych do dobrej   i sumiennej pracy.