fbpx

W rytmie disco!

disco

Dnia 14 marca b.r. w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się zapowiadany koncert muzyki tanecznej – disco-dance. Muzyka ta w ostatnich latach cieszy się rosnącą  popularnością a co za tym idzie  coraz więcej muzyków uprawia ten gatunek.

W sobotnim koncercie wystąpiły dwa zespoły, solistka i solista. Zespół ,,Chicos” pochodzi z Białego Stoku. Trzech chłopaków Tomek, Mateusz i Paweł. Dwóch wokalistów i klawiszowiec.

Zespół ,,Jurad” z Szamotuł to Radosław Szewczyk, Krystian Dolata, Michał Andrzejewski i Dawid Hibner. Na rynku muzycznym są od ośmiu lat. Najbardziej znanym hitem zespołu jest utwór ,,Dominika”. Na scenie dali swoistego rodzaju show. Muzykę disco i śpiewali i tańczyli nawet z elementami akrobatyki. Wprowadzili we wspaniały nastrój widownię podrywając ją do tańca.

Kassada – wokalistka pochodząca z Wielkopolski. Gwiazda muzyki disco-dance, na rynek muzyczny wkroczyła utworem ,,Elo, ziomale” który błyskawicznie stał się przebojem. W obornickim koncercie na scenie pojawiła się w demonicznym stroju co zwiastowało że będzie się działo coś wyjątkowego. Program wokalny i taneczny prezentowany przez artystkę na dobre rozkręcił zabawę i wywołał kolejną porcję pozytywnych emocji ( zwłaszcza u panów ). Kassada wystąpiła w towarzystwie tancerek.

Spiritus movens tego wydarzenia a jednocześnie jednym z wykonawców był oborniczanin – Bartek Tecław. Człowiek całkowicie oddany tej muzyce, wykonujący covery ale też swoje utwory. Ma na koncie dwie płyty ,,Ja wołam do ciebie” i autorska ,,Bartek Tecław” , a w przygotowywana jest kolejna ,,Ona i słońce”. Ukaże się jeszcze w tym roku. Największym hitem Bartka jest utwór ,,Miłość w rytmie disco”.

W koncercie wystąpił na końcu w towarzystwie tancerek Justyny Karcz i Darii Kołodziejczyk, doprowadzając atmosferę dobrej zabawy disco do zenitu. Królował  taniec, tańczono wszędzie gdzie było to tylko możliwe. Z pewnością impreza ta pozostanie na długo w pamięci uczestników i to za przyczyną pozytywnych wrażeń.

Brawo Bartek, brawo goście!