fbpx

Marian Opania paniom w Dniu Kobiet.

opania

Dzień Kobiet- święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia można uznać za pierwowzór Dnia Kobiet.

W Polsce to święto było bardzo popularne w czasach PRLu. W zakładach pracy, urzędach i szkołach było obchodzone obowiązkowo. W tym dniu panie obdarowywane były drobnymi prezentami oraz kwiatami. Tradycyjnie był to goździk lub tulipan. Odbywały się okolicznościowe spotkania i akademie. Tradycja składania życzeń oraz wręczania upominków i kwiatów przetrwała do teraz.

Obornicki Ośrodek Kultury na ten dzień przygotował dla pań specjalną propozycję. W programie kierowanym właśnie do pań wystąpił aktor filmowy i teatralny, mistrz słowa i piosenki aktorskiej Marian Opania.

Na  recital tego znanego artysty złożyły się wysublimowane żarty i skecze kabaretowe wywołujące salwy śmiechu, oraz piosenki takich klasyków jak: Władimira Wysockiego- ,,Moskwa Odessa”, Jacques’a Brel’a- ,,Amsterdam” czy Bułata Okudżawy- ,,Modlitwa”.

Kunszt estradowy oraz umiejętność budowania nastroju przez artystę a do tego wspaniała obornicka publiczność ( jak podkreślał nasz gość ) zaowocował niepowtarzalnym klimatem spotkania.

Z pewnością tradycyjny kwiatek oraz bilet na recital Mariana  Opani był wspaniałym prezentem dla każdej pani w dniu jej święta.