fbpx

Dzień Dziecka w Ocieszynie

fot. UM ObornikiW Ocieszynie najmłodsi swoje święto obchodzili aż przez dwa dni. Z okazji Dnia Dziecka otrzymały z rąk sołtysa, specjalnie przygotowane na tę okazję kupony, które mogły zamienić na lody. Żadne dziecko w sołectwie nie zostało pominięte, a rozdano prawie 300 lodów! Dzieci świętowały również w sobotę  pod hasłem: „REMIZA ZAMIENIA SIĘ W KINO”.

Garaż, w którym na co dzień stacjonują wozy OSP Ocieszyn zamienił się w prawdziwą salę kinową. Przy pomocy profesjonalnego projektora multimedialnego wyświetlono bajkę pt. „Jak ukraść księżyc”, przenaczoną zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych dzieci. Licznie przybyli rodzice z radością patrzyli jak ich pociechy z zainteresowaniem oglądają bajkę, zajadając się popcornem i słodkościami…

Po seansie wszystkie dzieci, te najmłodsze i te z gimnazjum pochłonęło kolorowanie 
i rysowanie. Wśród rysunków wykonanych przez dziewczynki, dominowała tematyka związana z wyświetlaną bajką, a chłopcy podjęli się rysowania wozu strażackiego. Wszystkie prace wystawione zostaną w bibliotece w Ocieszynie. Ekspozycja ma zachęcić dzieci i ich rodziny do odwiedzania miejscowej biblioteki.

Na koniec, czekała jeszcze niespodzianka… na boisku pojawił się koń. Maciej Drygas zaprezentował mieszkańcom umiejętności swoje i swojego podopiecznego, a potwierdził je pokazem skoków przez przeszkody. Nagrodzony został wielkimi brawami. Warto dodać, że dla wielu z dzieci z Ocieszyna było to pierwsze ich święto zorganizowane na terenie wsi. Wszystkie nie mogą już doczekać się budowy placu zabaw, który byłby dla nich najlepszym prezentem.

Liczne uczestnictwo dzieci i dorosłych na zorganizowanym Dniu Dziecka zapowiada dobrą  frekwencję na kolejnej imprezie. Tym razem będzie to  Dzień Ocieszyna, który zaplanowano na 9 lipca, a sołtys z radą sołecką już dziś serdecznie wszystkich zapraszają.

źródło UM Oborniki