fbpx

Tradycyjne kino odejdzie do lamusa

kino

Oglądanie produkcji filmowych to z pewnością jedna z najpopularniejszych metod spędzania wolnego czasu. To dobra rozrywka dla każdego niezależnie od płci i wieku. 

Mnogość dostępnych filmów na rynku powoduje, że bez problemu każdy nawet najbardziej wymagający kinomoniak znajdzie coś dla siebie. Wieczorom spędzonym przed ekranem sprzyjają też obecne warunki pogodowe. Plucha za oknem sprawia, że dobry film to doskonała alternatywa na miłe spędzenie czasu.

Jedna sala to za mało

Co roku powstaje mnóstwo produkcji filmowych. Można rzec, że producenci ścigają się w ilości wypuszczanych filmów na rynek. Prężny rozwój branży filmowej możemy zaobserwować szczególnie w szybko zmieniającym się i rozbudowanym repertuarze kin.

Już dawno zapomnieliśmy o malutkich kinach, w których produkcje filmowe były wyświetlane tylko w jednej sali kinowej. Teraz królują potężne multipleksy, w których przeróżne gatunki goszczą w kilku salach kinowych. Brzmi jak rozwiązanie idealne, kilka filmów, różne gatunki w jednym czasie. Czy aby na pewno? Współczesne kina mają pewne minusy.

Za drogo i za daleko

Ceny biletu do najniższych nie należą i oscylują w granicach 24 zł. W kinach oferowane są różnego rodzaju promocje, przy których bilety możemy kupić taniej, jednak obniżka obowiązuje zazwyczaj w konkretnych dniach, godzinach lub dotyczy tylko niektórych filmów. Przy tak wysokiej cenie wejściówek wielodzietne rodziny nie mogą sobie pozwolić na częste wyjścia do kina. Dodatkowy zakup popcornu i napoju podwyższa drastycznie nasz rachunek.

Wiele osób narzeka, że rozwój multipleksów w dużych miastach doprowadził do zamknięcia małych miejscowych kin. Były one mniej nowoczesne i tym samym nie mogły konkurować z potężnymi sieciówkami stojącymi na technologicznym bardzo wysokim poziomie. Mieszkańcy wsi i małych miasteczek, by oglądnąć upragniony film muszą często pokonać wiele kilometrów do dużego miasta. Taki stan rzeczy, również przyczynił się do powstania interesującego rozwiązania dla wielu kinomaniaków.

Tania alternatywa zagrożeniem dla kin

Na odpowiednią alternatywę dla kin nie musieliśmy czekać zbyt długo. Obecnie w sieci internetowej możemy oglądać najnowsze produkcje filmowe. Powstały strony internetowe, na których serwowane są filmy najwyższej jakości, co daje nam pełny komfort oglądania.

Już za kilka złotych możemy oglądać online najnowsze produkcje albo powrócić do filmów sprzed wielu lat (dane: http://goldvod.tv/ ). Jakość, mnogość gatunków i niskie ceny sprawiają, że popularność filmów w online rośnie w zastraszającym tempie. Nic dziwnego takie strony stanowią, bowiem idealną rozrywkę po ciężkim dniu pracy. W zaciszu własnego domu możemy za śmiesznie małe pieniądze z całą rodziną spędzić świetnie czas przy ulubionych filmach i serialach.