fbpx

Dzień Jaracza i Rożnowic

fot. UM RogoźnoW  piękne, słoneczne popołudnie 4 czerwca Rada Sołecka sołectwa Jaracz wraz z sołtysem Bartoszem Perlicjanem i Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Rożnowicach zorganizowały wspólnie tradycyjne już święto pod nazwą "Dzień Jaracza i Rożnowic".

Festyn odbył się na placu obok świetlicy wiejskiej i boiska sportowego z udziałem licznych mieszkańców chcących aktywnie i za razem miło spędzić czas w gronie swoich sąsiadów i znajomych. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa i jego zastępcy Krzysztofa Ostrowskiego, radnego Rady Miejskiej Adama Jóźwiaka, dyrektora WCPB MONAR-MARKOT Marka Stefaniaka i księdza Jana Andrzejewskiego z Parkowa.

Wśród licznych mieszkańców uczestniczących we wspólnym święcie znaleźli się między innymi Gertruda Czarnecka sprawująca przez ostatnie 16 lat funkcję sołtysa Jaracza i lokalny pasjonat historii oraz kolekcjoner Marian Winiecki. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym moc atrakcji. Były przejażdzki bryczkami, motorami należącymi do członków klubu motocyklowego w Rogoźnie, turniej piłki nożnej, gry i zabawy. Festynowi cały czas towarzyszyła muzyka. Skosztować można było pysznej grochówki i kiełbasek z grilla, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, znakomitego ciasta, kawy i herbaty. Rodziny mogły stanąć w szranki w przeciąganiu liny, a mamy w wyścigach skoków w workach. Szczególną atrakcją był pokaz urządzony przez strażaków z OSP Parkowo.

Gdy druhowie profesjonalnie ugasili płonący samochód polali najmłodszych wodą z węża fundując im znakomitą zabawę, orzeźwienie i ciekawy efekt wizualny w postaci tęczy. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna. Mieszkańcy Jaracza i Rożnowic bawili się wspaniale, spędzając niezapomniane sobotnie popołudnie.źródło UM Rogoźno, red.BC