fbpx

Oborniki. W tym roku nie będzie imprezy sylwestrowej

Wiele osób zastanawia się co z obornickim sylwestrem na Rynku, brak afiszy reklamujących czy zapowiedzi w Internecie oznacza tylko jedno – w tym roku nie będzie masowej imprezy sylwestrowej w Obornikach.

Czy jest to jednak powód do narzekań? Od kilku lat frekwencja na imprezach sylwestrowych sukcesywnie malała. Niepewna frekwencja nie zachęca organizatorów do działania, brakuje również odpowiednich funduszy na gwiazdę, która w taką noc przyciągnęłaby mieszkańców na obornicki Rynek. Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej imprez w lokalach, świetlicach, salach weselnych. Dostępność tych imprez również wpływa na zmniejszenie popularności sylwestra na Rynku.

Warto więc odnotować, że zachowując racjonalne podejście uznano, że nie ma sensu trwonić pieniędzy na coraz mniej popularną imprezę.  A co z fajerwerkami – skoro nie ma imprezy nie ma i fajerwerków. 

Noc sylwestrowa charakteryzuje się odpowiednią ceną oferowaną przez wszystkich usługodawców, za te same pieniądze w innej porze roku można uzyskać znacznie więcej i nie ma w tym nic dziwnego. Obornickie sylwestry oraz zimowe fajerwerki często były porównywane do czerwcowych wianków. Imprezy sylwestrowe przegrywają w tej rywalizacji znacznie, tak więc zaniechanie organizowania w tym roku imprezy sylwestrowej wydaje się być racjonalne. Co będzie w kolejnych latach, zobaczymy.