fbpx

„Dzień Dziecka” w Nowołoskońcu

fot. UM ObornikiW sobotę, 28 maja dzieci z Nowołoskońca wybrały się na rowerowy rajd z okazji „Dnia Dziecka”. Organizatorem wycieczki była druhna Ewa Ignaczak z OSP Nowołoskoniec, a opiekunami druhowie: Patryk Wieczorek, Adam Dombrowicz, Rafał Skotarczak, Wiesław Konieczny i druhna Malwina Kucharska.

W przepięknej scenerii i przy wspaniałej pogodzie dzieci przejechały trasą: Nowołoskoniec – Dąbrówka Leśna – Rożnowice – Jaracz Młyn. Zwiedziły strażnicę OSP w Dąbrówce Leśnej, gdzie wyczerpujących informacji na temat wyposażenia technicznego jednostki oraz jej działalności udzielił Prezes Stanisław Kania.

Najmłodsi mieszkańcy Nowołoskońca zapoznali się również z historią odwiedzonej jednostki OSP oraz historią miejscowości, w której działa. Dalsza trasa prowadziła przez lasy rożnowickie (miejsce pamięci narodowej), gdzie strażacy wraz z dziećmi uczcili pomordowanych minutą ciszy i symbolicznie zapalili znicz. Kolejnym punktem wycieczki był Jaracz Młyn.

Dzieci zwiedziły Muzeum Historii Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego. Przy okazji poczyniły wiele obserwacji przyrodniczych i krajoznawczych. Zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do Nowołoskońca, gdzie czekało na nie przygotowane przez strażaków ognisko, nie zabrakło kiełbasek, lodów, słodyczy i napojów, a o wszystko zadbały panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich.

źródło UM Oborniki