fbpx

Piknik Rodzinny w Popowie

fot. UM ObornikiSobotni wieczór, 28 maja atrakcyjnie spędzili mieszkańcy Popowa. Na terenie świetlicy wiejskiej odbył się po raz pierwszy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na który licznie przybyły całe rodziny. Z zaproszenia skorzystali również: Tomasz Szrama Burmistrz Obornik, Radny Paweł Dreger oraz Radna Agnieszka Roszyk.

Dla najmłodszych sołtys wraz z radą sołecką przygotowali wiele niespodzianek. W bogatym programie znalazły się m.in.: trampolina, jazda bryczką, zespół muzyczny, klaun, hula-hop, malowanki i kredki do rysowania oraz rysowanie kredą po ulicy. Przeprowadzono także kilka konkursów, w których z wielką ochotą brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Odbył się konkurs w ściąganiu i ubieraniu skarpetek, bieg z jajkiem na łyżce między pachołkami, nawlekanie nitki na igłę z zasłoniętym jednym okiem – w tej konkurencji brał udział również burmistrz. Zorganizowano także pokaz mody – przybyły na niego „modelki z całego świata”.

Dla wszystkich uczestników przygotowano pyszną kiełbasę z grilla oraz mnóstwo słodkości: pączki, eklery, ciastka, cukierki oraz placki upieczone przez mamy z Popowa. Uśmiechy dzieci były dowodem udanej zabawy i nagrodą za zaangażowanie sołtysa Tadeusza Nowaka i rady sołeckiej. Maluchy cieszyły się z licznych nagród, które mogły wygrać w konkursach, a także otrzymanych upominków.

Druga część pikniku – zabawa taneczna – skierowana była dla rodziców i trwała aż do północy.

źródło UM Oborniki