fbpx

Gwiazdkowa Niespodzianka z Samaritan’s Purse w Ryczywole.

Gwiazdkowa Niespodzianka z Samaritan’s Purse w Ryczywole.Co prawda kilka tygodni temu zakończyliśmy okres świąteczno-noworoczny, lecz nie przeszkodziło to GOPS w Ryczywole oraz pilskiej organizacji Samaritan’s Purse w obdarowaniu paczkami dzieci z obszaru gminy Ryczywół. Gwiazdkowa Niespodzianka to spotkanie z ponad trzydziestoma pięcioma rodzinami z terenu Ryczywołu oraz pobliskich miejscowości, które miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 25 stycznia w Gminny Ośrodku Kultury.

Koordynatorem ryczywolskiego spotkania była Akcja Humanitarna „Życie” prowadzona przez charytatywną instytucję Kościoła Zielonoświątkowego Samariten’s Purs, wśród działań organizacji są m.in.: ogólnopolskie zbiórki funduszy dla Polski i zagranicy, organizacja transportów humanitarnych, udzielanie pomocy doraźnej i długofalowej, materialnej, psychologicznej, prawnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem pani Ireny Wiśniewskiej-Smolarek, która przedstawiła główne zagadnienia związane z Akcja „Życie”. Następnie rozpoczęła się część artystyczna spotkania, na którą złożyły się: występ zespołu ludowo-dziecięcego prowadzonego przez Katarzynę Pływaczyk, występ dzieci ze stowarzyszenia „Życie” z Piły, występ dzieci z zespołu ludowego z gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, występ gitarowy Tomasz Posadziński.

Jednym z ostatnich punktów spotkania z Gwiazdkową Niespodzianką w GOK było przedstawienie idei działania Samariten’s Purs, a przede wszystkim wyczekiwane przez najmłodszych rozdawanie paczek. Żadne z przybyłych na spotkanie dzieci nie został bez prezentu. W sumie rozdano ponad siedemdziesiąt bogato przygotowanych upominków.

Ostatnim akcentem były podziękowania przekazane pilskiej organizacji przez kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryczywole Elżbietę Gawrońską. Podczas spotkania obecny był wójt gminy Ryczywół Jerzy Gacek.