fbpx

Maja Szymanowska jedzie na Święta ... do Obornik

Maja Szymanowska jedzie na Święta ... do ObornikZaśpiewać świąteczne piosenki i przeżyć namiastkę koncertu mogli uczniowie Szkoły Specjalnej w Kowanówku. 20 grudnia odwiedziła tę szkołę Maja Szymanowska.

“Jadę na święta”,  ten przebój Mai rozbrzmiewał tego dnia w całej szkole. Utwór, jak powiedziała artystka, jest nieprzypadkowy. Pani Maja na co dzień mieszka z dala od rodzinnego domu, stąd święta zawsze kojarzą się z podróżą, podróżą do Obornik. Można więc śmiało powiedzieć, ze piosenka “Jadę na święta” skomponowana została z myślą o powrocie do Obornik.

Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej jest ogromnym wyzwaniem, jest to bardzo wymagająca publiczność, której obce są uprzedzenia, odbierają rzeczywistość bardzo emocjonalnie. Te emocje przekładają się czasami na reakcje, które trudno zapomnieć. Początek spotkania to wspólny występ dzieci z Mają, dalej piosenkarka zaprosiła do wspólnego śpiewu całą publiczność.

Dzieci przyjęły artystkę, dla której bezpośredni kontakt z publicznością ma ogromne znaczenie, bardzo ciepło. Tego typu spotkania dają ogromną energię. Szczera, bezinteresowna radość dzieci wzmacnia odczucia i daje niesamowitą radość. Ciepłe przyjęcie nagrodzone zostało płytą z autografem artystki, które mogły otrzymać praktycznie wszyscy uczniowie szkoły.

Na koniec występu Maja Szymanowska przekazała mieszkańcom Obornik i naszej redakcji serdeczne życzenia na Święta (3.36 minuta filmu).