fbpx

Cały Teatr czekał na uczniów z Obornik

Cały Teatr czekał na uczniów z ObornikNa piątkowe popołudnie zorganizowano dla uczniów LO w Obornikach wyjazd do Teatru Nowego na sztukę “Kolacja na cztery ręce”.  Przygody rozpoczęły się już na rogatkach Obornik.

Wyjazd z Obornik

Wyjazd około 16:30, standardowe 1.5 godziny na dojazd do Poznania. Korek rozpoczął się już za Obornikami. tempo około 40 km/h. Atmosfera się zagęszcza, spektakl ma rozpocząć się o godzinie 18:00, jest już 17:30 uczniowie obornickiego LO są jeszcze daleko w drodze.

Widać Suchy Las, ale już jest 18:00, nikt nie rezygnuje, zaraz przy kościele w lewo i bocznymi drogami,i autokar dojeżdża do ronda na Sobieskiego. Szybka decyzja i przesiadka do tramwaju. Nauczyciele przypilnowali, aby wszyscy bezpiecznie wsiedli do nowego środka transportu. Na tą komunikację można zawsze liczyć, już prawie 19:00.

Cała grupa ubrana w stroje “teatralne” wreszcie melduje się w Teatrze Nowym z godzinnym opóźnieniem.

Czego nie robi się dla tak wiernej publiczności – cały TEATR, AKTORZY i RESZTA WIDZÓW, wszyscy czekali cierpliwie.

Warto było!

Niecodzienna transportowa przygoda wynagrodzona została doskonałym spektaklem. Niesamowita gra słów, inteligentny dowcip wciągnął w fabułę spektaklu. Jan Sebastian Bach (Witold Dębicki) w dyskusji z swoim kolegą Fryderykiem Händlem (Mirosław Kropielnicki) poruszali tematy od muzyki po moralność.

Pomiędzy kompozytorami dochodzi do ożywionej dyskusji, podczas kolacji zastanawiają się wspólnie co jest lepsze sława i komercja, czy wolność tworzenia wyłącznie dla siebie. Rozmowa nie zamyka się wyłącznie na tematach związanych ze sztuką, Bach oraz Händel różnią się w sprawach moralności czy polityki. Komedia jest pełna dowcipów  Händela, Bacha oraz służącego Haendela Schmidta (Nikodem Kasprowicz/ Łukasz Mazurek).

Podziękowanie!

Wypada podziękować Dyrekcji Teatru Nowego i Aktorom, że poczekali godzinę na uczniów z Obornik. To było bardzo miłe - DZIĘKUJEMY!

 

Teatr Nowy (za http://teatrnowy.pl)

Przekład:  JACEK ST. BURAS 
Reżyseria:  OLAF LUBASZENKO
Scenografia:  MAŁGORZATA DĄBROWSKA
Kostiumy:  IRENA BIEGAŃSKA
Opracowanie muzyczne:  SŁAWOMIR WAWRZYNIAK
Asystent reżysera:  AGATA STANDEŁŁO
Inspicjent:  DOROTA KUCZYŃSKA-STANDEŁŁO

Aktorzy:

Jerzy Fryderyk Händel - MIROSŁAW KROPIELNICKI
Jan Sebastian Bach - WITOLD DĘBICKI (gościnnie)
Jan Krzysztof Schmidt - NIKODEM KASPROWICZ/ŁUKASZ MAZUREK