fbpx

FOTO COOLTURA startuje już dzisiaj!!

FOTO COOLTURA startuje już dzisiaj!!Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu jakim jest FOTO COOLTURA. To pierwsze tego typu wydarzenie o jakim słyszeliśmy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pasjonatów fotografii w Obornikach będziemy mogli spotkać wiele uznanych w środowisku fotograficznym sław. Formuła festiwali przewiduje spotkania, wystawy, warsztaty i imprezy plenerowe.

Dzisiaj zapraszamy państwa na następujące imprezy:

17:00 Otwarcie Festiwalu – Biblioteka Publiczna

17:30 Paweł Kosicki – wernisaż wystawy Stazione di Venezia (Biblioteka Publiczna)

18:00 Paweł Kosicki – spotkanie z autorem “Miasto studiem bez dnia” , prezentacja miejskich fotografii z Londynu, Barcelony, Nowego Jorku (Biblioteka Publiczna)

od 20:00 Zamkowe spotkania z fotografią, w programie m.in: koncert  Witka Żuromskiego & Swing Control oraz wykład Anny Kędziory pt. “Fotografia jest rodzaju żeńskiego”.

Na Festiwal osobiście zaprasza jeden z głównych organizatorów:

Jutro, w piątek 31.05.2013 festiwalowe spotkania rozpoczną się od pokazy pracy w ciemni. Wiele osób, zwłaszcza młodych nie miało już okazji poczuć “atmosfery” ciemni, zapachu odczynników i oczekiwania na to co pojawi się na papierze w wywoływanej odbitce.

O 13:30 otwarte zostaną wystawy plenerowe na Rynku w Obornikach. Będą wystawy, labirynt fotografii, camera obscura. Na tą imprezę szczególnie zapraszamy mieszkańców Obornik zainteresowanych magią świata fotografii. Każda osoba będzie mogła przynieść swoje zdjęcie i udostępnić je na otwartej przestrzeni wystawienniczej.

Cały program zamieszczamy poniżej: