fbpx

Rock-oźno vol.4 - relacja

CisHa na scenie RCK fot.:K.Kuźma

W piątkowy wieczór okolice Rogozińskiego Ośrodka Kultury zaroiły się od kolorowej młodzieży. Pogoda sprzyjała bardziej piknikowi niż uczestniczeniu w koncercie i pewnie dlatego wielu z nich nie skorzystało z zaproszenia RIK i RCK i przybyło na czwarty z kolei koncert pod szyldem ROCK-oźno.

Kolejna edycja cyklu koncertów pod wspólnych hasłem ROCK-OŹNO dała możliwość obejrzenia trzech kapel. Na początek rodzime trio CisHa dotąd znane z wielu akustycznych występów tym razem pokazało pazur będący nieodzownych elementem poprzednich projektów Gracjana Jerana, Przemka Nowaczyka i Jeremiasza Bauma. Warsztat i doświadczenie to cechy charakterystyczne CisZy, która odżegnuje sie od nazywania ich kontynuacja zespołu OJCOWIE. W swoim repertuarze zawarli poza bardzo dynamicznymi i mocnymi własnymi kompozycjami również covery TURBO, KOBRANOCKI i wspomnianych OJCÓW. Nawiasem mówiąc kolejna okazja obejrzenia CisHy tym razem w wersji akustycznej już w najbliższą sobotę podczas festynu SP nr 3 w Rogoźnie.

Jako drugi na scenie zainstalował się pochodzący z Gołańczy kwartet LUNATIC BUS BAND. Dawka energetycznej mieszanki klasyki rockowej z odrobiną punku przyprawiona żartobliwymi tekstami również przypadła do gustu publiczności. Jako ostatni rogozińskiej publiczności zaprezentował się poznański THERAPY OF PAIN grający rock-metal czy thrash-core.

Kolejny koncert zorganizowany przy współpracy Rogozińskiej Inicjatywy Kulturalnej i Rogozińskiego Centrum Kultury przeszedł do historii. Organizatorzy mają nadzieję, że za sprawą niskiej frekwencji cała idea organizowania cyklu ROCK-oźno nie przejdzie wkrótce w zapomnienie.