Skip to main content

W Jaraczu wygoniliśmy zimę

| Rozrywka

Zima jeszcze trzyma za oknem, ale obiecujemy, że już niedługo, teraz utopione w Jaraczu Marzanny muszą dopłynąć do Bałtyku i wtedy to już na 100% przyjdzie wiosna.

To już 4 raz Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zorganizowało wspólne pożegnanie zimy (w niedzielę 17.03.2013). Tym razem, w odróżnieniu do poprzednich lat, zimowa sceneria szczególnie podkreśliła cel jakim było “wypędzenie” zimy i przywołanie wiosny.

Bardzo cieszy fakt, że mimo mroźnej pogody do Jaracza przyjechało sporo ludzi. Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł zbudować samodzielnie Marzannę.

Muzeum przygotowało wszystkie niezbędne materiały: żerdzie na stelaż, słomę, ubrania. Kolorowy korowód przeszedł na podest kajakowy gdzie podpalone kukły wrzucane były do wody. Wartki nurt Wełny szybko porwał topione Marzanny ku radości zebranych.

Dzięki gromkim głosom zgromadzonych dzieci udało się wywołać Wiosnę, która przybiegła do zgromadzonych zachęcając razem z harcerzami do wspólnej zabawy.

{phocagallery view=category|categoryid=75|limitstart=0|limitcount=20}

Galeria zdjąć z pożegnania zimy (85 zdjęć) -->

Wyniki konkursu filmowego

Uwaga, rozlosowaliśmy wygranych w ogłoszonym przez nasz portal konkursie dotyczącym przyjazdu do Obornik Profesjonalnego Kina Objazdowego.

Kino Objazdowe w Obornikach - KONKURS

Profesjonalne Kino Objazdowe przyjeżdża do Obornik 15.12.2023. Seanse wyświetlane będą w OOK. Zachęcamy naszych czytelników do udziału w konkursie!

Sławomir i Kajra: Wakacje zawsze są bardzo pracowite, to jest u nas czas żniw. Odpoczniemy w styczniu

Podczas kiedy inni wypoczywają na plażach, piosenkarze w wakacje są bardzo zajęci. Występują na festiwalach i biorą udział w różnych innych wydarzeniach muzycznych, w Polsce i poza jej granicami. Sławomir i Kajra podkreślają, że koncerty na żywo i spotkania z fanami niezwykle ich cieszą, a czas s...

Mała czarna – koncerty przy Młynie Dahlmanna

OOK w lipcu zaprasza na cykl koncertów przy Młynie Dahlmanna w Obornikach.

Rogoźno. Wakacyjny Piknik 17-tego południka

Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w Wakacyjnym Pikniku 17.południka.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Wspomnienia z dawnej pracy”

Grupą docelową szóstej edycji zabawy „Wspomnienia z dawnej pracy” byli mieszkańcy województwa wielkopolskiego i lubuskiego w wieku 50+.

Wspomnienia z dawnej pracy - konkurs dla osób 50+

Aplikuj.pl zaprasza mieszkańców województwa wielkopolskiego na małą wycieczkę do przeszłości. Chcielibyśmy nie tylko dać Wam możliwość zdobycia wspaniałych nagród, ale też dostarczyć Wam garść pozytywnych emocji związanych ze wspomnieniem dawnej pracy. Zachęcamy do zabawy i p...