fbpx

Adrian Szymot najszybszym pączkożercą!

Pierwsze zawody w jedzeniu pączków na czas w Bogdanowie już za nami. Historycznym zwycięzcą został Adrian Szymot z Obornik.

Do Restauracji Culinaria w Bogdanowie przybyło 14 uczestników spragnionych nietypowej rywalizacji. Zgodnie ze staropolską tradycją w "Tłusty czwartek" każdy powinien zjeść co najmniej jeden pączek, gdyż przyniesie to szczęście. Nawiązując do tego zwyczaju portal eoborniki.pl i Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni zorganizowali zawody w jedzeniu pączków na czas.

Zawodnicy zasiedli do przygotowanego mając przed sobą talerz z 10 pączkami z Piekarni Romana Pabicha z Szamotuł. Ich zadaniem było jak najszybsze zjedzenie smakołyków. Na prośbę zawodników dopuszczono możliwość popijania w trakcie spożywania pączków.

Jak się okazało znacznie łatwiej jest powiedzieć: "Co za problem zjeść 10 pączków". Praktyka okazała się mniej przyjazna. Ogromna porcja kalorii w cieście drożdżowym była ciężkim wyzwaniem dla uczestników zabawy. W tej szaleńczej walce zwyciężył Adrian Szymot z Obornik z czasem 12min 25s. W ostatniej minucie wyprzedził drugiego Gniewomira Dymka z Bogdanowa, który był gorszy o 20s. Trzecie miejsce zajął reprezentant Uścikowa - Przemysław Szrama. Cała trójka otrzymała drobne upominki.

Organizatorzy dziękują Restauracji Culinaria za udostępnienie lokalu oraz Piekarni Romana Pabicha z Szamotuł za otrzymane pączki.