fbpx

Sylwester na Rynku w Obornikach

Impreza sylwestrowa powróciła na Obornicki Rynek. Scenę ustawiono na wschodniej stronie rynku, wykorzystując parking, ten pomysł pozwolił na udrożnienie ruchu przez „mały mostek”. Z zaproszenia do wspólnej zabawy skorzystało wielu Oborniczan.

Impreza według relacji uczestników prowadzona była dobrze, taneczne rytmy i nauka tańca wprowadziły wielu mieszkańców w szampański nastrój. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Krzysztof Tecław, nauką tańca zajęły się dziewczyny z zespołu CatClan, którego występ rozgrzał zmarzniętą publiczność.

Noworoczny toast wzniósł Burmistrz Tomasz Szrama w obecności swojego zastępcy Piotra Woszczyka i wicestarosty Andrzeja Okpisza. Tradycyjnie około dwunastej niebo rozbłysło setkami fajerwerków. Uczestnicy zabawy mogli podziwiać pokaz zorganizowany na brzegu Warty. Impreza trwała do ok. godziny 1.

Tej nocy obornicka policja nie interweniowała zbyt często. „Noc Sylwestrowa była bardzo spokojna. Policjanci odnotowali kilka interwencji, w większości były to zakłócanie ładu i porządku przez nietrzeźwe osoby.” – z informacji KPP Oborniki

Fotografie zamieszczone za zgodą UMiG Oborniki