fbpx

Jasełka i rocznica świetlicy w Garbatce

Jasełka i rocznica świetlicy w Garbatce Działają dopiero rok, a już pochwalić się mogą sporymi sukcesami. Zajęcia w świetlicy w Garbatce tchnęły nowego ducha w społeczność tego sołectwa. Za sprawą pani Krystyny Gromanowskiej (sołtys Owczychgłów, prezes Stowarzyszenie Baranek), sołtysa Krzysztofa Nikodema oraz wszystkich wspomagających działalność, Garbatka zyskała swój własny „ośrodek kultury”.

16 grudnia na spotkaniu podsumowującym pierwszy rok zajęć odbyły się przygotowane przez dzieci Jasełka. W kilkuminutowym spektaklu, przy starannie przygotowanej scenografii, dzieci przedstawiły historię wigilijnego narodzenia Chrystusa. Wśród obecnych znaleźli się m.in. zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski, sekretarz Iwona Sip-Michalska, skarbnik Maria Kachlicka, wiceprzewodniczący RM Andrzej Olenderski, a także licznie przybyli mieszkańcy Garbatki. Po jasełkach dzieci z własnej inicjatywy zaprezentowały własny wiersz oraz piosenkę, w której podsumowały miniony rok z działalności świetlicy.

W ich treści znalazła się m.in. prośba do burmistrza o zwiększenie dotacji na funkcjonowanie tego – jakże potrzebnego – centrum wiejskiej kultury. W odpowiedzi burmistrz Ostrowski zapewniał, że najbliższe inwestycje w świetlice na terenie gminy będą mogły zostać poczynione dopiero w roku 2014. Następnie każdy z zaproszonych gości otrzymał od dzieci wspaniały upominek – szydełkowane aniołki przygotowane przez jedną z mieszkanek sołectwa, a każdy, kto tego niedzielnego popołudnia znalazł się w świetlicy mógł skosztować słodkości wypieczonych przez mieszkanki Garbatki i spędzić czas w przyjaznej i pełnej świątecznej aury atmosferze.

Choć jest jeszcze wiele do zrobienie – jak mówi pani Krystyna Gromanowska, to jednak nie zmienia to faktu, by pochylić czoła przed dotychczasowymi dokonaniami pani Krystyny, która z werwą, pomysłami i niesłabnącym optymizmem zmienia nasze małe ojczyzny, animując czas najmłodszym. – Czasami dzieciaki przychodzą tylko po to, aby posiedzieć wspólnie, porozmawiać – mówi pani sołtys. Dlatego też ważne, aby brać przykład z inicjatorki zajęć świetlicowych w Owczegłowach i Garbatce i wspomagać tę jakże potrzebną inicjatywę.