fbpx

Kiermasz bożonarodzeniowy

Kiermasz bożonarodzeniowy15 grudnia w Rogozińskim Centrum Kultury odbył się pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Z całej okoli przybyli wystawcy i producenci asortymentu związanego ściśle z Bożym Narodzeniem.

Stąd też można było zakupić choinki, karpie, stroiki, ręcznie wykonane bombki czy świeczki. Na ponad dwudziestu stoiskach każdy mógł nabyć piękne świąteczne ozdoby: aniołki (z drewna; materiału, robione na szydełku), gwiazdki, rzeźbione z drewna postacie świętego Mikołaja. Na każdego chętnego czekał także darmowy posiłek, przygotowany i serwowany przez panie z Gościejewa i Budziszewka.

Smaczne pierożki, makiełki, śledzik w oleju czy śmietanie, wspaniałe domowe wypieki do syta napełniły żołądki odwiedzających kiermasz. Całości towarzyszyła strawa duchowa, a to za sprawą zespołów, które na scenie Rogozińskiego Centrum Kultury prezentowały się w świątecznym repertuarze.

Wśród występujących znaleźli się: Chór ECHO, Orkiestra Dęta im. E. Korybalskiego działająca przy RCK, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach, Zespół Śpiewaczy PRZEMYSŁAW, grupa z Budzynia, Gościnianka i rogozińska grupa TO MY. W między czasie nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową ogłoszonego przez RCK. Wśród zwycięzców znalazły się dzieci ze szkół gminy Rogoźno, ale także uczniowie szkoły z Chełmna.

Dzięki oryginalnej i pomysłowej idei dyrektora RCK Piotra Szturmińskiego mieszkańcy Rogoźna spędzili sobotnie popołudnie w bardzo świątecznej już atmosferze, przy okazji mogli zaopatrzyć się w niezbędne na święta produktu i dekoracje, które z pewnością udekorują każdy dom, a Kiermasz Bożonarodzeniowy będzie początkiem wspaniałej tradycji i z roku na rok będzie przyciągał coraz większe rzesze wystawców i nabywców.