fbpx

Kiermasz bożonarodzeniowy ZS Objezierze (film)

Kiermasz bożonarodzeniowy ZS Objezierze (film)9 grudnia 2012 społeczność Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu kolejny raz skorzystała z gościnności Zespołu Szkół na ul. Obrzyckiej, by wprowadzić mieszkańców Obornik oraz okolic w bożonarodzeniowy nastrój.

Za oknami śnieg, a wewnątrz, jak na Boże Narodzenie przystało, kolorowo i radośnie. Każdy kto chciał kupić ozdoby, pierniki czy sianko na wigilijny stół, skosztować barszczu i pierogów, podziwiać pokazy: kuchni molekularnej, flambirowania, aranżacji stołów, składania serwetek i ręczników, pierwszej pomocy, nowości w zakresie odnawialnych źródeł energii, każdy znalazł coś dla siebie. W kawiarence ,,U Adasia” czekała gorąca kawa i herbata. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że za oknami zima a tuż obok kusiło stoisko z domowymi ciastami.

Maluchy świetnie bawiły się w przeznaczonym dla nich kąciku. Dodatkową atrakcję stanowił prawdziwy gwiazdor, który przyjmował zamówienia na prezenty. Towarzyszące mu śnieżynki częstowały słodyczami.

Imprezę uświetniły występy zaprzyjaźnionych ze szkołą artystów i uczniów: Pani Mai Szymanowskiej, Pana Krzysztofa Warguły, Ani Dolaty, Weroniki Żwawiak oraz zespołu folklorystycznego.

Frekwencja dopisała. Mieszkańcy Obornik oraz okolic skorzystali z naszej propozycji spędzenia przedświątecznej niedzieli i sądzę, że dobrze się bawili.

Przygotowania do kiermaszu wymagały kilkumiesięcznej pracy całej społeczności Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu, ale na nic zdałby się nasz wspólny wysiłek, gdyby nie życzliwość Dyrekcji oraz Pracowników Zespołu Szkół im. UNICEF w Obornikach a także Sponsorów:

- P.H.U EDANO – Piotr Stykała

- WIELKOPOLSKIE CENTRUM HODOWLI
I ROZRODU ZWIERZĄT w Poznaniu z siedzibą w Tulcach

- DENAR Marek Dembiński i Wspólnicy Spółka Jawna

- EURO-DENT Oborniki Sp. z o.o.

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Obornikach

- Hurtownia Owoców i Warzyw „ZBOWITA” - Bożena Wyrembek

- Bogumiła i Przemysław Ostrowscy - gospodarstwo ogrodnicze z Wargowa