fbpx

Powiatowy Turniej Wsi (film)

Powiatowy Turniej WsiPowiatowy Turniej Wsi (16.09.2012) to pierwsza od dłuższego czasu impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Obornikach. W turnieju uczestniczyły zespoły reprezentujące wszystkie gminy wchodzących w skład powiatu. Łącznie wystartowało 5 zespołów, wywodzących się z sołectw: Gościejewo i Budziszewko (Gmina Rogoźno), Ryczywół i Gorzewo (Gmina Ryczywół) oraz Kiszewo (Gmina Oborniki).

Turniej przygotowało sołectwo Karolewo, na którego terenie odbywały się zawody. Zespoły rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych. Walka była wyrównana i bardzo emocjonująca dla przybyłych do Karolewa dość licznie mieszkańców powiatu. Wszystkim sprzyjała słoneczna pogoda, co zachęciło do rodzinnego udziału w imprezie.

Największe zainteresowanie wzbudziła konkurencja ujeżdżania byka w której startowały panie. Najlepsza w tej konkurencji okazała się być mieszkanka Gorzewa. Ponad to rozegrano takie konkurencje jak: sztafeta strażacka, sztafeta dziecięca, rzut oponą, konkurencja z ładowaczem, bieg farmera, sztafeta rodzinna i strzelanie z wiatrówki.

Sztafety strażacka, dziecięca oraz rodzinna polegały na odpowiednio szybkim pokonaniu trasy. W biegu farmera “siłacze” ścigali się niosąc dwa 20 kilogramowe pojemniki z wodą. W konkurencji strzeleckiej uczestniczyli sami sołtysi, najlepszy w tej konkurencji był Sołtys Gościejewa Ludwik Skibiński.

Generalna klasyfikacja turnieju:

1. Gorzewo – 29 pkt.
2. Gościejewo – 29 pkt.
3. Budziszewko – 28 pkt.
4. Ryczywół – 19 pkt.
5. Kiszewo – 15 pkt.

Gorzewo uzyskało tą samą liczbę co Gościejewko, jednak miało więcej zwycięstw. Ceremonię ogłoszenia wyników poprowadził Zastępca Starosty Andrzej Okpisz wraz z członkiem zarządu powiatu Gustawem Wańkowiczem.

W trakcie ceremonii zakończenia Turnieju Wsi ogłoszono również wyniki plebiscytu “Sołtys na miarę Europy”. Trzecią edycję konkursu wygrała Krystyna Gromanowska, sołtys sołectwa Owczegłowy,laureatka pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła Marka Siwca.