fbpx

Mocny Finał Lata Oborniki 2012 (film)

Mocny Finał Lata 2012Na Mocny Finał Lata targowisko miejskie w Obornikach zamieniło się w prawdziwy park rozrywki. Były pokazy Strong Man-ów, było wesołe miasteczko, był również tor przeszkód, walki sumo i konkursy.

Imprezę przygotowały Urząd Miasta, OOK oraz OCS. Wszystkie te trzy instytucje zaangażowały się w zorganizowanie atrakcji. Głównymi bohaterami tego dnia byli Strong Mani starający w Mistrzostwach Polski Strong Man 2012. W zawodach wzięło udział 7 siłaczy, w tym dwóch oborniczan: Maciej Przybył oraz Krzysztof Gruchot.

Ostatecznie Pan Krzysztof zajął 7 miejsce a Maciej Przybysz 4 pozycję. Zawody organizowane są przez Lubuską Federację Strong-Man, która zapewniła fachową obsługę oraz prowadzenie całej imprezy. Należy zwrócić szczególną uwagę na dbałość o detale, mające na celu prowadzenie zawodów na możliwie najwyższym poziomie.

Rozegrane konkurencje takie jak przeciąganie samochodu ciężarowego, martwy ciąg z samochodem, spacer farmera wzbudziły dużo emocji wśród widowni.

Jednym z celów takich imprez jakie przyświecają Strong Manom jest propagowanie sportów siłowych i zachęcanie młodych ludzi do wspólnego ćwiczenia, taką deklarację wypowiedział w wywiadzie dla naszego portalu Obornicki SIŁACZ Maciej Przybysz, który z roku na rok odnosi coraz lepsze wyniki. Drugi oborniczanin Krzysztof Gruchot w tym roku również znacznie poprawił swoje wyniki, jego ambitna walka imponowała.

W przerwach konkurencji siłowych odbyły się konkursy dla publiczności, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niektóre osoby startowały w tych zawodach kolejny raz.

Organizatorzy Mocnego Finału Lata przygotowali na targowisku miejskim szereg atrakcji. Sporym zainteresowaniem cieszyło się wesołe miasteczko z ciuchciami, wodnymi kulami i wieloma innymi urządzeniami.

OSC przygotował dla dzieci tor sprawnościowy, do którego przejścia zgłosiło się bardzo dużo dzieci, które bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia pod kierownictwem pracowników OCS.

OOK przygotował doskonałe quizy, rozwiązywane zadania mogły sprawić trudności nie jednemu, ale za to satysfakcja z samego udziału wynagrodzona została lizakiem i uśmiechem sympatycznej obsługi. OOK przygotował również turniej sumo, niestety nie cieszył się on zbyt dużym zainteresowaniem, być może odstraszał ciężki kostium, który trzeba było założyć do walki.

Mocne zakończenie lata zakończyło się zabawą taneczną.