fbpx

Festyn na BIS z drużyną Libera

Zorganizowany podczas Dni Obornik festyn na ul. Piłsudskiego został powtórzony 15. Sierpnia, jako „Festyn na BIS”.

Święto upamiętniające tego dnia „Cud nad Wisłą” zostało połączone z odpustem w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Z tego tytułu zorganizowane zostały liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. W samym kościele odbywało się zwiedzanie z przewodnikiem oraz prezentacja o wieży kościelnej. Dużą atrakcją był koncert Darii Krzysztoń i Roberta Płócienniczaka oraz występ Hebelków św. Józefa.

Sama ulica została przemieniona w deptak z kawiarenkami i muzyką. Nie zabrakło w taki dzień także harcerzy, którzy swoją obecnością przypominali o znamiennym dla polskiej historii wydarzeniu. Jako pamiątkę wystawiali chętnym karty poborowego.

W Piwnicy Weichmanna odbywał się koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez obornickie chóry. Mottem przewodnim spotkania były słowa wojennej piosenki: „Wróć Jasieńku z tej wojenki…”. Dla osób preferujących inną odmianę muzyki zagrał na zakończenie dnia reageowy zespół PROPAGANDA DEI.

Oczywiście nie zabrakło w środę na ulicy Piłsudskiego drużyny Libera, która niebawem zaczyna walkę w „Bitwie na Głosy”. Wybrańcy Libera wraz ze swoim "Generałem" zaprezentowali się na scenie ustawionej na wysokości Gimnazjum nr 3, a następnie wzięli udział w turniejowym pojedynku z reprezentacją obornickiej fary uświetniając w ten sposób festyn.