fbpx

Festyn rodzinny i nowy plac zabaw w Parkowie

Festyn rodzinny i nowy plac zabaw w Parkowie. fot. ZS w ParkowieFestyn rodzinny połączony z otwarciem placu zabaw dla dzieci – oto atrakcje jakie miały przed sobą dzieci i ich rodzice z Parkowa oraz okolicznych miejscowości w słoneczne niedzielne popołudnie 17 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół w Parkowie. Festyn tradycyjnie rozpoczęła dyrektor Maria Cisowska, która życzyła wszystkim dobrej zabawy. Główna organizatorka festynu Małgorzata Binkowska z pomocą koleżanek i kolegów nauczycieli przygotowała moc atrakcji podczas których nikt się nie nudził.

Główną atrakcją popołudnia było otwarcie placu zabaw dla dzieci z Parkowa i okolic. Staraniem pracowników szkoły z dyrektor Marią Cisowską, Rady Sołeckiej na czele z sołtys Justyną Bartol-Baszczyńską oraz władz samorządowych Gminy Rogoźno udało się zorganizować fundusze potrzebne do zbudowania placu na którym stanęły drabinki ze zjeżdżalnią, konik bujany, równoważnia-„ważka”, piaskownica oraz kolorowe ławeczki. Wszystko to zabezpieczone zostało eleganckim drewnianym ogrodzeniem, za którym zostało jeszcze trochę miejsca, więc wraz z gromadzeniem funduszy kupowane będą kolejne elementy placu.

Uroczyste otwarcie obiektu, który znajduje się w parku wiejskim odbyło się o godz. 15.00. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali kolejno dyrektor Maria Cisowska, burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz, przewodniczący Rady Rodziców ZS Zenon Mielke i sołtys Justyna Bartol-Baszczyńska. Pani dyrektor w asyście najmłodszych dzieci wręczyła wszystkim, którzy pomogli zorganizować plac pisemne podziękowania. Żeby dzieci nie doznały obrażeń podczas zabawy plac poświęcili księża proboszczowie z Parkowa i Słomowa, a potem cóż… placem zawładnęły dzieci.

Tymczasem na boisku szkolnym atrakcja goniła atrakcję. Trampolina, plac zabaw z piłeczkami, wata cukrowa, kiermasz książek, kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez uczniów i rodziców, grill i loteria były stałymi elementami zabawy ciągle okupowanymi przez uczestników. W czasie festynu uczniowie Zespołu Szkół mogli wykazać się swoimi talentami wokalno-tanecznymi. Tańcem popisywały się dziewczyny z VI klasy Szkoły Podstawowej. Umiejętnościami wokalnymi zaimponowały zarówno dzieci z nauczania początkowego, jak i uczniowie klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum. Olbrzymie zainteresowanie wśród uczestników festynu wzbudziły: konkurs rodzinny (wygrała rodzina państwa Szymańskich z Parkowa) oraz konkurencje przeciągania liny i rzut oponą (zwyciężył rzutem ponad siedmiometrowym Waldemar Janka). Uśmiechnięte miny dzieci oraz rodziców wskazywały, że festyn jak i otwarcie placu zabaw trochę poprawiły humory wszystkich po sobotniej klęsce naszych piłkarzy z Czechami.

red. Zespół Szkół w Parkowie