fbpx

Dni Obornik na Targowisku

Lady Pank w Obornikach 29.06.20102 W piątkowe (29.06.2012) popołudnie Targowisko Miejskie w Obornikach wypełniło się w pierwszej kolejności miłośnikami tańca. Imprezy organizowane były w ramach Dni Obornik 2012. Taneczne występy zespołów Cat Clan, One Step, Szkoła Ruchu i Tańca „Kontrasty” Iwony Markiewicz to bardzo często dla wielu młodych artystek i artystów pierwszy kontakt z większą sceną.

Wszystkie zespoły zaprezentowały się znakomicie. Program imprez zakładał od godziny 17:30 koncert Rockowe Archiwum, i tak się stało. Zespół Ojcowie odstępując od swojej zasady zaśpiewał na koncercie specjalnie dla Obornickiej publiczności cover zespołu Kobranocki. Ostre granie zapewniły jeszcze pozostałe zespoły: Nocny Patrol, Blast, Stonewood.

Rockowe Archiwum rozgrzało publiczność przed koncertem gwiazdy wieczoru zespołu Lady Pank, który w tym roku obchodzi swoje 30-te urodziny. OOK przeprowadził z tej okazji konkurs “30 przebojów na 30-tkę”, gdzie uczestnicy koncertu wybierali jeden z 30 najlepszych według siebie utworów. Najwięcej głosów uzyskała piosenka „Zawsze tam gdzie Ty”. Spośród osób które wytypowały ten przebój wylosowano szczęśliwców i otrzymali oni płytę Lady Pank z własnoręcznymi podpisami.

Koncert Lady Pank już od pewnego czasu budził emocje w Obornikach. Na koncercie pojawiło kilka tysięcy osób i bezsprzecznie można stwierdzić, że duża część osób, zwłaszcza te znajdujące się odpal sceny bawiła się doskonale tańcząc i śpiewając swoje ulubione przeboje razem z wokalistą zespołu. Koncert gwiazdy wieczoru zaplanowany został na 75 minut i wykonawcy zagrali dokładnie koncert trwający 1 godzinę i 15 minut, łącznie z bisami.

Pokoncertowy "chillout"  trwał jeszcze około dwie godziny po koncercie i choć na Targowisku zgromadzone osoby jeszcze miały ochotę na dalszą zabawę (niestety głównie przy piwie) , nieubłagane realia organizacyjne zmusiły do zakończenia imprezy około północy z uwagi na brak możliwości zapewniania w dalszej części imprezy odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Relację z koncertu można obejrzeć w bloku filmowym zrealizowanym przez TV-Oborniki (od 9 minuty).