fbpx

XIII Puchar Wielkiej Dziury

Trzynastka nie jest pechowa dla Turnieju Wielka Dziury organizowanego przez Parafię pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Leśnym w Obornikach. Proboszcz ks. Zbigniew Urny kolejny raz zorganizował udany turniej i finałowy festyn. Mecze odbywały się na boisku w słynnej “Wielkiej Dziurze” zlokalizowanej koło Kościoła.

Startujące drużyny rekrutują się z uczniów pobliskich szkół podstawowych. W dniu finału, 24.06.2012, odbyły się mecze drużyn Kotwica – Estillo (2:2), Turbo Laczki – Kinder Mafia (3:1), Ogniste Diabły – Dzieci Kolejarza (1:2), Angielskie Lwy – Złoci Piłkarze (1:1), Szybcy i Wściekli – Gwiezdni Gracze (4:0), Auto Wicherek – Złoci Piłkarze (1:0), Niepokonani – Woźniak i Spółka (4:1), Angielskie Lwy – Auto Wicherek (0:3).

Emocjonujące rozgrywki zgromadziły wokół boiska wielu kibiców. Równolegle z meczami na terenie przyległym do Kościoła rozpoczął się festyn. Wile atrakcji pozwoliło mieszkańcom spędzić bardzo udane, rodzinne popołudnie. Niektóre szczególnie ucieszyło dzieci: kule wodne, malowanie twarzy, przejazd bryczką. W połowie festynu z motolotni zrzucone zostały piłeczki z losami, które szczęśliwcy wymienili na prawdziwe piłki. Duże zainteresowania wzbudziły pokazy strażackie i skoczek spadochronowy.

Kolejną atrakcją były mecze pokazowe drużyny nauczycieli wychowania fizycznego z terenu gminy, przedstawicieli piłkarskiej kadry czeka (drużyny, która w 1985 roku awansowała do ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka) oraz samorządowców z Obornik (radnych i pracowników instytucji gminnych). Zwycięzcami trójmeczu okazali się Samorządowcy, którzy wygrali z Piłkarską Kadrą 2:0 i z Nauczycielami 4:1. W meczu Piłkarskiej Kadry z Nauczycielami lepsi byli oldboje piłki nożnej wygrywając 2:0.

W trakcie festynu odbyła się loteria prowadzona przez Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych “Ludzki Gest” im. Jana Pawła II z Obornik, jeden z wylosowanych losów nagrodzony został odtwarzaczem DVD.

Turniej Wielkiej Dziury zakończony został wręczeniem nagród. Nie sposób wyliczyć wszystkich nagrodzonych. Zwycięzcami turnieju są drużyny Auto Wicherek, Złoci Piłkarze i Angielskie Lwy. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowy puchar, piłki nożne oraz okolicznościowe medale. W uroczystości brały udział lokalne władze, przedstawiciele Spółdzielni mieszkaniowej oraz sponsorzy.

Gromkie brawa otrzymał od wszystkich niezastąpiony ks. Zbigniew Urny, któremu dzieci wręczyły kwiaty i puchar. Na wyróżnienie zasłużył sobie równie Pan Tadeusz Ratajczak, dzięki któremu to popołudnie miało interesująca i dowcipną oprawę komentatorską. Jeden z uczestników turnieju obdarowany został przez Księdza Proboszcza rowerem, kilka dni wcześniej skradziono mu rower w czasie gdy chłopiec uczestniczył w turniejowym meczu. Jego zaskoczenie było ogromne.