fbpx

Turniej Wsi Gminy Oborniki 2012

Turniej Wsi Gminy Oborniki 2012 - drużyna z WargowaW sobotnie popołudnie, 23.06.2012, na boisku przy Szkole Podstawowej w Maniewie odbył się Turniej Wsi. Uczestniczyło w nim 21 sołectw, a z powodu braku zawodników wycofały się Świerkówki i Bogdanowo.

Rywalizacja rozpoczęła się już znacznie wcześniej, bo 5 maja, kiedy to w Objezierzu rozegrano "Sołtysiadę", czyli turniej piłki nożnej obornickich sołectw. W tej inauguracyjnej konkurencji zwyciężył Ocieszyn przed Kowalewkiem i Stobnicą.

W Maniewie odbyło się kolejnych 10 konkurencji: sztafeta męska (najlepsze Wymysłowo i Chrustowo), sztafeta kobiet (Bąblin), wiatrówka (Wargowo), przeciągnie opony (Dąbrówka Leśna), żonglerka (Kowanowo), wyścigi w workach (Rożnowo), przeciągnie liną (Dąbrówka Leśna), przenoszenie worków z ziemniakami (Dąbrówka Leśna), rzut piłką lekarską (Wargowo) oraz sztafeta na piłkach z uszami (Wargowo).

Największym zainteresowaniem cieszył się wyścig w workach, w którym nie brakowało efektownych upadków. Oczywiście widowiskową konkurencją była też kończąca zmagania konkurencja - przeciąganie liną.

Ostatecznie zwycięstwo odniosło Wargowo (174,5pkt.), wyprzedzając o 2,5pkt. Dąbrówkę Leśną oraz Kowalewko (150 pkt.).

Dąbrówce nie udało się przerwać passy wargowian, którzy odnieśli 4 kolejne zwycięstwo! Organizatorem imprezy był OCS Oborniki, a z obowiązków gospodarza świetnie wywiązał się Sołtys Maniewa Grzegorz Wąsikowski. Turniej uświetnili swoją obecnością m.in. z-ca Burmistrza Piotr Woszczyk i Dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Niestety w Maniewie zabrakło drużyny z Bogdanowa. Tysiąc mieszkańców to zbyt mało, aby znaleźć kilkunastu chętnych?! Impreza zgromadziła bardzo małą liczbę kibiców, można stwierdzić, że kibicami byli głównie członkowie drużyn poszczególnych sołectw.

red. bogdanowo.net (ŁK)