fbpx

Majówka z Młynarzem na 6(00)

Majówka z Młynarzem ma dużo szczęścia do pogody. Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odwiedziło w niedzielę 20.05 wiele osób. Szacunkowa liczba osób, które wypoczywały w tym dniu w Jaraczu to 600.

Muzeum tego dnia tętni życiem. Jak zwykle ogromną atrakcją jest uruchomienie wiatraka. Do tej czynności potrzebni są silni mężczyźni, ponieważ położenie wiatraka uniemożliwia wykorzystanie siły wiatr. Obrót całego wiatraka i rozkręcenie ramion udało się wykonać dwa razy.

W rodzinnej atmosferze można było zajadać się pyrami z parownika,chlebem z gospodarstwa agroturystycznego z Sycyna czy kiełbaską przypieczoną na ognisku. Pan Bielnis, rolnik z Owczychgłów zaprezentował strzyżenie owiec, które wzbudziło duże zainteresowanie. Można było również wyprodukować mąkę i kaszę w przygotowanych urządzeniach młyńskich.

Dla dzieci zorganizowany cały blok konkursów, skoki w worku, transportowanie na specjalnych wózkach klocka drewna, przenoszenie worka mąki. Osoby uzdolnione graficznie rysowały z natury wiatrak. Tradycyjnie dzieci chętnie korzystały z “symulatora” krowy. Organizatorzy udostępnili plac zabaw oraz plac manewrowy miniaturek traktorków.

Piknikowa atmosfera, zapewnione zaplecze sanitarno gastronomiczne, ciekawy program są gwarancją udanej niedzieli w gronie rodziny. Obszerny teren Muzeum jest w stanie pomieścić znaczną liczbę gości i pozwala dobrze wypocząć.