fbpx

Festyn rodzinny sołectwa Owczegłowy

fot. UM RogoźnoRada sołecka sołectwa Owczegłowy na czele z sołtys Krystyną Gromanowską wraz z niedawno powstałym Stowarzyszeniem „Baranek” zorganizowała w upalne sobotnie popołudnie 19 maja festyn rodzinny, na który zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy sołectwa.

Udana impreza odbyła się na miejscowym boisku sportowym, a odwiedzili ją między innymi burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki, dyrektor RCK Piotr Szturmiński i radny Marian Połczyński. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, które pozwoliły sporej rzeszy uczestników spędzić to wyjątkowe popołudnie miło i aktywnie.

Z myślą o najmłodszych ustawiono dmuchane zamki, trampoliny, a także stoiska z watą cukrową, popcornem i zabawkami. Odbyły się też najróżniejsze gry i zabawy ruchowo-zręcznościowe, takie jak wyścig w workach, na taczkach, konkurs baniek mydlanych, skoki na piłce i ćwiczenia z hula hop. Dzieci z uśmiechami na buziach deklamowały wcześniej przygotowane wierszyki, a młodzież informowała o szkodliwości palenia papierosów. W międzyczasie na trąbce przygrywał pan Alexander.

W meczu siatkówki mamy kontra córki, wygrały te pierwsze. Odbył się też mecz w piłkę nożną, w którym swoich sił spróbować mogli wszyscy chętni. Aby nikt nie był głodny organizatorzy zapewnili wyborną grochówkę i kiełbaskę z ogniska. Częstowano też pysznymi ciastami upieczonymi przez panie z sołectwa, które później ocenione zostały w głosowaniu.

Uczestnikom festynu najbardziej przypadł do gustu metrowiec upieczony przez Magdalenę Przybylską i to ona otrzymała nagrodę burmistrza, którą wręczył Krzysztof Ostrowski. Drugie miejsce zajęła Anna Matoga ze swoim sernikiem brzoskwiniowym, a trzecie Władysława Jaśkowiak, która także upiekła sernik. Ciasta przyrządziły też panie Patrycja Dolata, Kazimiera Kosińska, Sylwia Skrzypkowiak i Lidia Gust. Wszystkie one otrzymały pamiątkowe dyplomy. Festyn, który zakończył się dopiero wieczorem, był niezapomnianym wydarzeniem i znakomitą zabawą dla wszystkich mieszkańców sołectwa.

Błażej Cisowski