fbpx

Koncert SDM przyciągnął tłumy

fot. OOKKoncert Starego Dobrego Małżeństwa w Obornickim Ośrodku Kultury okazał się absolutnym hitem. Pomimo tego, że nie jest to zespół zajmujący pierwsze miejsca na listach przebojów, to swoim specyficznym repertuarem od trzydziestu lat podbija serca słuchaczy z całej Polski.

Na koncert, który odbył się 15 kwietnia (niedziela) przybyły tłumy, nie tylko z Obornik ale z niemalże całej Wielkopolski między innymi Złotowa, Gniezna czy Międzychodu. W sali widowiskowej zebrało się ponad czterysta osób.

Przez dwie i pół godziny fani poezji śpiewanej mogli raczyć się nowymi utworami, które są wynikiem nowego kierunku artystycznych poszukiwań zespołu. Nie zabrakło także starszych, znanych już przebojów na które zapewne czekała większość publiczności. Muzycy zagrali m.in. Bluesa o czwartej nad ranem, Z nim będziesz szczęśliwsza i Bieszczadzkie Anioły, zapraszając publiczność do wspólnego śpiewania.

Pomimo tak wielu lat na scenie Stare Dobre Małżeństwo ciągle ma to coś. Teksty pełne emocji, wzruszają, śmieszą i skłaniają do refleksji, mają w sobie czar którego próżno szukać we współczesnej muzyce. Łagodne brzmienia gitar pozwalają słuchaczom odpłynąć. I chyba tak właśnie stało się w OOK. Publiczność była zahipnotyzowana i zachwycona koncertem.