fbpx

Kiermasz wielkanocny w Obornikach

fot. ZS ObjezierzeUczniowie Zespołu Szkół z Objezierza wspierani przez nauczycieli, w niedzielę 1.04.12 zorganizowali niecodzienny Kiermasz wielkanocny. Impreza odbyła się w holu Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

W bogatym programie imprezy znalazły się między innymi - sprzedaż ozdób świątecznych, babeczek oraz mazurków przygotowanych przez uczniów, pokaz kuchni molekularnej, tworzenia deserów flambirowanych, carvingu oraz dekoracji z karmelu. W kawiarence można było wypić kawę rozkoszując się domowymi wypiekami świątecznymi, obok na "swojskim stole" serwowano staropolski żurek oraz chleb ze smalcem. Czas umilały występy grupy folklorystycznej, oraz zespół muzyczny, złożonego głównie z uczniów Zespołu Szkół. Najmłodszych zaangażowano do tworzenia własnych pisanek, chętni opuszczali imprezę z umalowanymi barwnie twarzami. Występy uzupełniały pokazy obsługi hotelowej, kelnerskiej, ratownictwa przedmedycznego oraz wystawa sprzętu rolniczego z pokazem tworzenia energii odnawialnej.

Kiermasz przyciągnął wiele osób, byli również Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i Starosta Powiatowy Adam Olejnik. Ich obecność i cała, tak dobrze przygotowana impreza buduje pozytywny klimat wokół Zespołu Szkół z Objezierza. Zarówno uczniowie jak i ich nauczyciele włożyli w organizację dużo serca, co było widać. Można mieć nadzieję, że tego typu impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach, ponieważ jest nie tylko ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, ale również doskonałą okazją na zaprezentowanie umiejętności uczniów Zespołu Szkół w Objezierzu.

Dzięki uprzejmości organizatorów prezentujemy wybrane zdjęcia z kiermaszu, więcej zdjęć można zobaczyć w galerii Zespołu Szkół.

red. eoborniki