fbpx

Wystawa prac Dominka Dąbkiewicza (foto)

wystawa prac dominika dabkiewicza

W Bibliotece Publicznej w Obornikach miała miejsce wystawa prac Dominika Dąbkiewicza.

„Obserwator” to tytuł wystawy prac plastycznych Dominika Dąbkiewicza, nietuzinkowego artysty, której wernisaż odbył się 3 marca br. w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Oficjalnego otwarcia wystawy z ramienia Biblioteki Publicznej dokonał Andrzej Gintrowicz, ponadto głos zabrali Wicestarosta Obornicki Andrzej Okpisz, Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „LUDZKI GEST” Grażyna Stachowiak oraz Kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Sroka który w imieniu Burmistrza Obornik Tomasza Szramy przekazał artyście list gratulacyjny. Współorganizatorka wystawy a jednocześnie przyjaciółka artysty dr Magdalena Roszak, wręczając bohaterowi wieczoru najnowszy komputerowy program  graficzny powiedziała: „Dominiku, dziękuję Ci, za to co robisz i za to że masz odwagę dzielić się tym ze światem”. W spotkaniu wzięło udział około stu osób, znajomi, przyjaciele, rodzina. Wśród zwiedzających, prace Dominika Dąbkiewicza wzbudzały nie udawany podziw.

           Autor wystawianych prac ma 27 lat i cierpi na nieuleczalny postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a, co sprawia że zdecydowaną większość czasu spędza w łóżku. Jak pisze o sobie:

          …Moim sposobem na wszystkie, większe i mniejsze ograniczenia jest rysowanie. Od dziecka kochałem to robić. Obecnie swoje obrazy tworzę za pomocą komputera, co ze względu na stan zdrowia, jest dla mnie jedyną możliwością. Nadawanie realnej formy obrazom czerpanym z mojej wyobraźni, która nigdy nie poddała się chorobie, sprawia mi radość i w pewien sposób odciąga od załamywania się i użalania nad swoją sytuacją…

           …Zorganizowanie wystawy moich obrazów, to spełnienie marzenia o podzieleniu się z innymi ludźmi tym, co robię, co daje mi poczucie wolności. Pragnę przez to pokazać, że nawet w beznadziejnym położeniu, jakim jest ciężka choroba można spełniać marzenia, realizować się twórczo i być dzięki temu szczęśliwym…

          Wystawę Dominika Dąbkiewicza było można zwiedzać w Bibliotece Publicznej w Obornikach do 16 marca br. Kolejnymi miastami będą między innymi Wolsztyn i Poznań.