Przejdź do głównej treści

Przedstawienie Bożonarodzeniowe WTZ

| Łukasz Zaranek | Kultura

12 grudnia odbyło się przedstawienie Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wiardunek. W tym roku nosiło ono tytuł „Wysłuchane Modlitwy”.

Sala rogozińskiego centrum Kultury wypełniła się po brzegi. goszcząc tradycyjnie władze samorządowe z Wicestarostą Andrzejem Okpiszem, Burmistrzem Janusem, Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrem Gruszczyńskim, Członkiem Zarządu Gustawem Wańkowiczem. Nie zabrakło także Dyrektor PCPR Barbary Słabolepszej-Rojnej czy kierownik GOPS w Rogoźnie Eweliny Kowalskiej. Ponadto tradycyjnie tłumnie przybyli uczniowie rogozińskich szkół: Zespołu Szkół z Dyrektor Renatą Tomaszewską, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, a także Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, czy też podopieczni ŚDS z Wągrowca. Oczywiście nie mogło brakować także rodziców, którzy z zapartym tchem czekali na występ swoich dzieci. Po przywitaniu gości kierownik Warsztatu Joanna Napierała zaprosiła zebranych na spektakl.

Niepełnosprawni aktorzy zafundowali widowni dawkę szczerych i olbrzymich emocji. Przedstawienie rozpoczęło się od rozmowy dwóch diabłów, którzy skarżyli się na dobroć ludzi. Jednocześnie knuli plan jakby nakłonić ludzkość do złych czynów. W dalszej części obierają na cel chłopaka – Sławka, którego zmuszają do nieposłuszeństwa mamie i przeciwstawienia się swoim przyjaciołom. Na nieszczęście jego mama jest poważnie chora, a on przejęty jej chorobą wybiera się do miasta po lekarstwa, które koniecznie musi wziąć. Niestety jednak srogi mróz nie pozwala osiągnąć mu celu i zamarza. W ten pojawiają się aniołowie: jeden obwieszczający jego śmierć i reasumujący jego dotychczasowe życie i drugi, który wsłuchany w modlitwę chłopca postanawia go ocalić. W między czasie jego przyjaciele – mimo, że źle zostali przez Sławka potraktowani – postanawiają iść mu z pomocą. Dla nich także mróz jest bezlitosny. Zastygają w zimnie i tylko moc sprawcza anioła ratuje ich od śmierci. Dzięki temu Sławek ma szansie dokonać ekspiacji i wrócić na drogę dobroci.

{gallery}2012/kultura/2012-12/22/w{/gallery}

Wzruszające, ale i pełne energii przedstawienie aktorów z Wiardunek pokazuje nam, że nawet z najgorszej drogi, na którą weszliśmy, możemy zawrócić i stać się dobrymi.

Na uwagę zasługuje także świetna dekoracja i choreografia. Stroje bohaterów spektaklu były dopracowane i świetnie komponowały się ze scenografią. Na zakończenie kierownik placówki podziękowała aktorom, obsłudze i wszystkim, dzięki którym udało się stworzyć to niezapomniane widowisko, które z pewnością na długo zagości w sercach i umysłach oglądających je osób.

Przedszkolaki były gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki.
Łucja Dobrogowska pochwaliła się nowym singlem. 28 lutego odbyła się premiera "Własnej Stacji".
Film Wiesława Zielińskiego "Sobota" znalazł się w finale Grifo Festival 2025 Chiaravalle we Włoszech.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki istnieje już 80 lat.
Uczestnicy ferii zimowych w Obornickim Ośrodku Kultury wykonali serduszka. Te trafią do babć i dziadków. 
Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej im. Edmunda Korybalskiego przyciągnął do Rogozińskieco Centrum Kultury liczną publiczność.
Ostatni raz w 2024 roku spotkali się członkowie dyskusyjnych klubów książki w Obornikach.