fbpx

Wyróżnienie dla obornickiej biblioteki!

foto: www.umww.pl

Obornicka Biblioteka Publiczna znalazła się w gronie wyróżnionych placówek w Wielkopolsce, w czasie obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek obchodzonego 18 maja 2023.

Obchody odbywały się pod patronem Marszałka Marka Woźniaka w centrum Concordia Design w Poznaniu. W trakcie wydarzenia przyznano między innymi tytuły „Templum Libri” za innowacyjne działania promocyjne w obszarze kultury w województwie wielkopolskim za rok 2022. I to w tym gronie wyróżnionych znalazła się Biblioteka Publiczna im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. Wyróżnienie to uzyskała również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kostrzyn im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie,  oraz Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

W całej Wielkopolsce działa 647 placówek bibliotecznych, a ich księgozbiór to blisko 12 mln woluminów. W ubiegłym roku wielkopolskie biblioteki miały 444 tys. czytelników, którym wypożyczono 8,5 mln książek.

Obornicka biblioteka wyróżnienia otrzymała za organizacje Festiwalu „Literackie Objezierze” w 2022 roku. To dobry pretekst do zarekomendowania Festiwalu Literackie Objezierze 2023, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca! 

Tak było na festiwalu w 2022 roku: