Skip to main content

Kolejne szkolenie rolników

| eoborniki.pl, wir oborniki | Rolnictwo

Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole był gospodarzem szkolenie z zakresu ochrony roślinności.

22 listopada odbyło się kolejne szkolenie organizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Tym razem w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole, pow. obornicki odbyło się szkolenie z zakresu „Ochrony różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”. Uczestnikami spotkania byli rolnicy, domownicy i małżonkowie rolników z powiatu obornickiego. Program obejmował m. in. nową perspektywę finansową, nowe działania KPS- ekoschematy i ograniczenia chemicznych metod ochrony roślin.
 

W grudniu wielu rolnikom kończą się obowiązkowe ubezpieczenia

Grudzień to miesiąc, w którym właściciele gospodarstw rolnych, objęci obowiązkiem ubezpieczeń, powinni sprawdzić, czy nie kończy się ważność ich umowy. Choć teraz polisę można zawrzeć w każdym momencie roku, to z uwarunkowań historycznych wynika, że wielu rolników to właśnie na przełomie roku prz...

Manifestacja Solidarności w Warszawie

Dorota Kosowska wzięła udział w manifestacji popierającej embargo na ukraińskie zboże.

Dorota Kosowska kandydatka do Sejmu z listy PiS Starościną na Dożynkach Prezydenckich

  W miniony weekend w Warszawie odbyło się już IX Święto Plonów w Pałacu Prezydenckim. Prezydent podziękował rolnikom za trud włożony w pracę w gospodarstwach, w dostarczanie zdrowej polskiej żywności konsumentom. Jak się okazuje Okręg 38 miał swojego reprezentanta. Funkcję Starościn...

Dożynki powinny być czasem radosnego świętowania i podsumowania całorocznej pracy rolników i ich rodzin

Poseł na Sejm RP Maria Małgorzata Janyska nie mogła być obecna na dożynkach w Garbatce. Przekazała jednak list, który odczytała Katarzyna Woźniak.

Wspomnienia z dożynek 2014 w Garbatce

Mieszkańcy Garbatki wspominają dożynki gminne z 2014 roku. Dla wielu to było niezapomniane wydarzenie.

Sołtys Studzieńca zaprasza na dożynki do Gabatki

W Garbatce odbędą się dożynki gminne. Na święto plonów zaprasza Ewa Wysocka.

Dożynki Gminy Oborniki – Lulin 2023 – Program

Starościna dożynek Henryka Gronek i sołtys Sołectwa Lulin Agnieszka Mucha zapraszają na dożynki, świętowanie rozpoczyna się od godziny 14:00.