fbpx

Kibice organizują turniej charytatywny dla rodziny z Sycyna (film)

Oborniccy Fanatycy zapraszają na turniej charytatywny podczas, którego odbędzie się zbiórka środków finansowych dla Zuzi i jej rodziny.

W tym roku zagrają dla Zuzi i jej rodziny. Pan Przemysław cierpi na epilepsję i hiperglikemię. Jego żona Kamila i dwie córki (Michalina i Zuzanna) mają genetyczną chorobę Recklinghausena. Rodzina utrzymuje się z niespełna 5-hektarowego gospodarstwa. 

Sytuacja zdrowotna rodziny jest bardzo trudna. Praktycznie wszyscy członkowie rodziny chorują przewlekle. Córka Zuzanna ma liczne guzy mózgu. Ma również silnie zniekształconą twarz i podniebienie, jest po ciężkiej operacji twarzy.  W związku z tym od wielu lat pozostaje w stałym leczeniu w Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. W ostatnim czasie również i stan zdrowia Pani Kamili uległ pogorszeniu, gdyż stwierdzono u niej guza mózgu, nieoperacyjnego, który uszkadza z dnia na dzień nerw wzrokowy. 

W programie wydarzenia: loterie, licytacje, animacje dla dzieci, badanie wzroku. Tego dnia będzie można również wpisać się do bazy dawców szpiku fundacji DKMS.

Rozgrywki odbędą  się 19 stycznia, o godzinie 14:00 na hali OCS, przy ulicy Obrzyckiej 88.  youtube.com/eoborniki