Komiczna sytuacja na sesji w Rogoźnie

Budżetowa sesja rogozińskiej Rady Miejskiej potrwa 2 dni.

Wyjątkowo wcześnie rozpoczęła się piątkowa sesja w Rogoźnie. Zazwyczaj odbywają się one w godzinach popołudniowych. Ta z 28 grudnia zwołana została na 09:00. Zakończy się jednak w sobotę 29 grudnia! Sprawcą zamieszania podczas tej sesji był radny Henryk Janus.

Wieloletni samorządowiec, a do tego były Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna popełnił, wg Sekretrza Gminy Rogoźno Marka Jagody oraz radcy prawnego Piotra Płoszczycy, błąd. Podczas dzisiejszej sesji przewodniczący Komisji Gospodarki Henryk Janus nie przedstawił pisemnej opinii dotyczącej budżetu. Nie mógł jednak tego zrobić, bo podczas posiedzenia komisji nie doszło do sformuowania takowej. Tym sposobem nie dokończono procedowania związanego z uchwałą budżetową. Dla radnego Henryka Janusa to nie jest na pewno powód do dumy.

Ośmiu radnych ostatecznie przyjęło budżet pomimo zgłoszonych uwag o błędach proceduralnych. Niestety nie udało nam się skontaktować z radnym Henrykiem Janusemw celu uzyskania wyjaśnienia sytuacji.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież