fbpx

Maciej Kutka następcą Henryka Janusa

Maciej Kutka został wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej w Rogoźnie.

20 listopada w Rogoźnie odbyła się sesja inaugurująca VIII kadencję Rady Miejskiej w Rogoźnie. Podczas niej ślubowanie złożyło 15 radnych oraz Roman Szuberski – Burmistrz Rogoźna.

W drugiej części dokonano wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W Rogozińskim Centrum Kultury rajcy zadecydowali o wyborze na przewodniczącego Macieja Kutki, który w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym. Był jedynym zgłoszonym przez radnych kandydatem.  Po jego prawej stronie siedzieć będzie Hubert Kuszak, a po lewej Paweł Wojciechowski. Cała trójka startowała w wyborach z KWW SKO Nasza Gmina – Nasz Powiat Romana Szuberskiego. Stworzyli oni wraz z Henrykiem Janusem i Sebastianem Kupidurą osobny klub. Wszyscy otrzymali we wtorek po 8 głosów poparcia.

Dotychczasowy przewodniczący Henryk Janus nie ubiegał się o reelekcję. Ten ma zostać przewodniczącym jednej z komisji.

Sami radni z klubu Rogoźno - Nasza Gmina zaprzeczają, aby poparli kogokolwiek z prezydium.