fbpx

Będą modernizować boisko w SP2 w Rogoźnie

Gmina Rogoźno pozyskała środki z Ministerstwa Sportu na kwotę 350tys. zł na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2.

Wniosek złożony przez Gminę Rogoźno na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 350 tys. złotych. Burmistrz Roman Szuberski tak komentuje to wydarzenie:

Szczególne podziękowania kieruję do Urzędników Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji UM za zaangażowanie i bardzo dobre przygotowanie wniosku. W przyszłym roku dzieci i młodzież będą mieć wspaniały obiekt sportowy. Po podpisaniu umowy prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Pozdrawiam całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie oraz Wszystkich, którzy przyczynili się do pozytywnego finału!

Jest to trzeci wniosek Gminy Rogoźno z zakresu infrastruktury sportowej, który w tym roku uzyskał dofinansowanie: dwa z Ministerstwa Sportu i jeden z Urzędu Marszałkowskiego. Wszystkie wnioski przygotowali pracownicy UM w Rogoźnie.

W sprawę pozyskania śródków zaangażowany był poseł Jakub Rutnicki:

To wspaniała informacja dla Rogoźna. Blisko rok temu był plan na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 a dziś mogę powiedzieć udało się. Wniosek złożony przez Urząd Gminy uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 350 tys. złotych.
Szczególne podziękowania dla Pana Burmistrza Romana Szuberskiego za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wniosku. W przyszłym roku dzieci i młodzież będą mieć wspaniały obiekt sportowy. 

Otwarcie zmodernizowanego boiska przewiduje się na wiosnę 2019 roku.