fbpx

Będą kolejne ścieżki rowerowe w gminie Oborniki (film)

Gmina Oborniki będzie miała kolejne ścieżki rowerowe.

W ostatnich latach powstało kilka bardzo ważnych ścieżek rowerowych. Do tych najbardziej lubianych należy ta poprowadzona od ronda w Kowanówku, poprzez ul. Sanatoryjną i Rudki do ul. Czarnkowskiej. Stąd fani rowerów i biegania mogą przemieścić się dalej do ul. Bielawskiej, a stamtąd przez Wybudowanie i Przylesie do ul. Obrzyckiej. Dzięki niedawno oddanej schetynówce Oborniki mają "rowerową obwodnicę". Łączy ona północną część miasta z zachodnią. 

W tej chwili Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich projektuje ścieżkę do Żernik. 250.000 zł dokłada do tej inwestycji Gmina Oborniki. Już niedługo więc powstanie bardzo ważna, choćby ze względów bezpieczeństwa, rowerowa autostrada we wschodniej części samorządu. Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 178 brakuje kilku odcinków ścieżki. W kierunku Szamotuł WZDW ma podjąć prace jednak dopiero po ukończeniu inwestycji w kierunku Murowanej Gośliny.

Lada moment oddana oficjalnie do użytku zostanie ścieżka rowerowa do Stobnicy. Blisko 20 km asfaltowej drogi dla rowerzystów będzie na pewno wielką atrakcją turystyczną. Wspaniały klimat nadwarciańskiej doliny i z drugiej strony Puszczy Noteckiej będzie magnesem dla wielu osób. 

Bezpieczne szlaki pieszo-rowerowe mają powstać w Uścikowie, Bogdanowie i Wymysłowie. Planowane są też inwestycje w Rożnowie, jak choćby na drodze prowadzącej do Obornik (ul. Towarowa). Potrzeb jest wiele, ale wymagają one wielu nakładów. Wiele z nich ma jednak wkrótce się zmaterializować. O części z nich rozmawialiśmy z radnym Pawłem Dregerem.