8 przetargów na grunty rolne w okolicy Objezierza rozstrzygnięto

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozstrzygnął 8 przetargów, a kolejne mają zostać zakończone w najbliższych dniach.

We wtorek 6 września publikowaliśmy informację o interwencji Posła na Sejm Krzysztofa Paszyka w sprawie przetargu na grunty rolne w okolicy Objezierza, Wargowa i Górki. Pismo skierował do Ministra Rolnictwa. Nasza Redakcja skierowała zapytanie w tej sprawie do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu. Odpowiedź otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym.

W okolicy 3 wyżej wymienionych miejscowości znajduje się blisko 580 hektarów ziemi. Ogłoszono 41 przetargów, z czego jeden unieważniono. Zastępca Dyrektora Michał Zieliński wyjasnił nam, że do jednej z działek uwagi wniósł konserwator zabytków. KOWR stara się, aby móc jak najszybciej oddać te grunty w dzierżawę. Pozstałe działki znajdą swoich 40 nabywców. Każdy z rolników może bowiem wygrać tylko jeden z gruntów.

Na dzień 5 września rozstrzygnięto 8 przetargów na blisko 138 hektarów. W najbliższych dniach powinny trafić do rolników kolejne pisma z informacją o zakończeniu pozostałych 32 konkursów. 

Szczegółowa informacja -> pdf

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież