fbpx

Powstanie sygnalizacja świetlna w Chludowie

W Chludowie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z droga gminną w kierunku Golęczewa powstanie sygnalizacja świetlna.

W ostatnich latach wyremontowano drogę krajową nr 11 na odcinku Świerkówki – Rożnowo. Część głównej arterii łączącej północną Wielkopolskę z jej południowym krańcem znacznie poprawiła bezpieczeństwo na drodze. Nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz chodniki i ścieżki rowerowe to duży atut wykonanych prac. Kierowcy po części narzekają na zbyt dużą ilość wysepek i sygnalizacji świetlnych, które znacząco spowalniają ruch kołowy. Niestety nie zawsze uda się zaspokoić potrzeby wszystkich stron. Bezpieczeństwo jest priorytetem.

W najbliższym czasie na drodze do Poznania powstanie kolejna sygnalizacja świetlna. Zbudowana ona zostanie na skrzyżowaniu DK11 z drogą gminną prowadzącą z Chludowa w kierunku Golęczewa. Doszło tam w przeszłości do kilku groźnych wypadków. GDDKiA ogłosiła przetarg na zamontowanie tam sygnalizatorów. Spowoduje to na pewno zwiększenie korków na drodze krajowej.

Wystosowaliśmy do poznańskiego oddziału GDDKiA zapytanie dotyczące tego skrzyżowania. Na pewno na tak ruchliwej drodze dobrym rozwiązaniem byłoby rondo. Dlaczego Dyrekcja zdecydowała się na takie rozwiązanie poinformujemy, gdy tylko otrzymamy odpowiedź.