Jest projekt drogi Kowalewko - Wargowo. Jakie planowane są zmiany? (film)

Zarząd Powiatu Obornickiego zaakceptował wstępnie projekt modernizacji drogi powiatowej między Kowalewkiem i Wargowem.

Przed tygodniem Starostwo Obornickie potwierdziło, że przygotowany wstępny projekt będzie służył, jako podstawa do planowanego remontu drogi powiatowej 2055P na odcinku Kowalewko-Wargowo. Do końca roku ma być przygotowana pełna dokumentacja. W ramach inwestycji wyciętych ma zostać blisko 150 drzew. Ilośc ta dotyczy jednak tylko jednej strony drogi - wschodniej. Między miejscowościami powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Rondo nie będzie tylko w Wargowie, ale także w Kowalewku. Poprawi to bezpieczeństwo na skrzyżowaniu dróg z Ocieszyna, Objezierza, Nieczajny i Wargowa.

Sami mieszkańcy Kowalewka, z sołtysem Romualdem Solarskim, liczą na bezpieczny chodnik, zatoczkę przystankową i oświetlenie. Radny Błażej Pacholski zwraca na fatalny stan dróg powiatowych i apeluje o wspólne działanie na rzecz poprawy tego stanu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2