Oborniki. Komunikacja autobusowa z Poznaniem

Gmina Oborniki prowadzi rozmowy z przewoźnikami na temat przywrócenia połączeń komunikacyjnych z dworcem na os. Jana lll Sobieskiego w Poznaniu.

Kiedy po wielu miesiącach oczekiwań Bus4U uruchomiło połączenia z dworcem na os. Sobieskiego w Poznaniu wydawało się, ze ten stan potrwa wiele lat. Spółka jednak po 2 latach zrezygnowała z tego połączenia. W jej miejsce sił próbował poznanski PKS. Ten jednak szybko poddał się. 

Trzecim przewoźnikiem stał się Poznanski Bus. Spółka nawet w pewnym momencie zwiększyła ilość połączeń między Obornikami i Poznaniem. W maju jednak nagle wycofała się pozostawiając wielu pasażerów bez transportu.

Organem, ktory powinien zajmować się komunikacja między powiatami jest Starostwo. Te jednak nie podejmuje się zadania. Dziurę zawsze stara się latać Gmina Oborniki. Tak też jest i tym razem. O szansie ponownego uruchomienia komunikacji między miastami rozmawialiśmy z wiceburmistrzem Piotrem Woszczykiem i radnym Blazejem Pacholskim.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież