Przejdź do głównej treści

Trwa budowa świetlicy w Ocieszynie, ale to nie wszystko (film)

| Łukasz | Lokalne

Po wielu latach oczekiwań w Ocieszynie ruszyła budowa świetlicy wiejskiej. To jednak nie jedyna w tym roku inwestycja.

Niewielka miejscowość leżąca przy drodze krajowej nr 11 rozwija się w szybkim tempie. Nie jest żadną tajemnicą, że motorem napędowym zmian w Ocieszynie jest jej sołtys. Błażej Pacholski tryska energią na każdym kroku, a postawione cele realizuje i to szybko. Zapewne pomaga mu w tym fakt, że jest członkiem Rady Miejskiej w Obornikach. Nie działoby się we wsi tak wiele, gdyby nie charyzma sołtysa. Zjednoczył wokół siebie wielu mieszkańców swojego sołectwa i wie, że zawsze mogą na niego liczyć. Z resztą podobna chemia jest w drugą stronę. Konkurenci mówią, że kto stanie na drodze Pacholskiemu ten będzie tego żałował. Sam zainteresowany na takie opinie reaguje śmiechem, ale z drugiej strony się cieszy. Uważa, że o swoją pozycję trzeba walczyć, ale fair. I tego się trzyma. 

12 lipca przeprowadzilismy wizytę na budowie w Ocieszynie. Była okazja do rozmowy z sympatycznym sołtysem.

 

Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.
Po zakończeniu prac przy wymianie pieca w Świetlicy Wiejskiej w Nowołoskońcu mieszkańcy znów spotkają się w odnowionym budynku. Już 8 listopada o godz. 18:00 odbędzie się tam Dzień Seniora – z poczęstunkiem, biesiadą i pokazem ratowniczym OSP.
Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?